رئیسی در شهرک صنعتی عباس‌آباد:

دولت ائتلافی تشکیل می‌دهم/ باید ریشه مافیای قاچاق را خشکاند

دولت ائتلافی تشکیل می‌دهم/ باید ریشه مافیای قاچاق را خشکاند

به گزارش سراج24؛ سید ابراهیم رئیسی صبح امروز (یکشنبه) با حضور در شهرک صنعتی عباس آباد تهران ضمن تاکید بر تشکیل دولت ائتلافی، تصریح کرد: دولت من دولت ائتلافی خواهد بود، من امروز برای اعلام ائتلاف دولت مردمی، با تولید کنندگان، کارآفرینان و کارگران عزیز برای ساختن ایران قوی و سربلند به اینجا آمده‌ام و دست آنها را به گرمی می‌فشارم.

کارگران و تولیدکنندگان شهرک صنعتی عباس آباد تهران که از مهم‌ترین مراکز تولیدی در استان تهران محسوب می‌شود امروز چند ساعتی میزبان آیت الله رئیسی بودند.

در این بازدید چند ساعته، کارآفرینان و کارگران به صورت چهره به چهره و صریح از مشکلات خود با آیت الله رئیسی سخن گفتند و با وی درد و دل کردند.

رئیسی در جریان این بازدید ضمن تاکید بر لزوم تشکیل دولت مردمی برای ایران قوی تاکید کرد: ما نیازمند یک خیزش عمومی و اجتماعی برای برپایی ایران قوی هستیم. این خیزش عمومی حتماً نیاز به هم پیمانی یک دولت مردمی با نیروهای مولد کشور دارد.

وی در ادامه کارگران و تولیدکنندگان را رزمندگان خط مقدم نبرد اقتصادی ملت ایران دانست و بر لزوم حمایت همه جانبه از این سرمایه‌های ملی و ارزشمند تاکید نمود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: متاسفانه سالهاست این نیروها و پیشرانان حقیقی کشور توسط ساختارهای فسادزا و معیوب، روز به روز در حال ضعیف‌تر شدن هستند. کارخانجات کوچک و بزرگِ تعطیل و نیمه تعطیل شده، مزارع و مراتع بزرگ و ارزشمندِ رها شده و حاشیه نشینی و مهاجرت، شواهدی بر این ادعا هستند.

وی از فعالان عرصه تولید به عنوان پیشتازان اقتصاد و افسران و سربازان میدان پیشرفت کشور یاد کرد و گفت: هر کس برای رونق تولید تلاش کند به امنیت و اقتدار ملی کمک کرده است.

رئیسی تصریح کرد: فقط قدرت نظامی امنیت‌آور نیست بلکه تولید برتر و با کیفیت و قابل رقابت با نوع خارجی نیز تولید قدرت می‌کند و امروز قدرت کشور در گرو اقتدار در تولید است. اگر از حوزه‌های دفاعی کشور، سرریز فناوری در حوزه صنعت کشور داشته باشیم، پیشرفت اتفاق خواهد افتاد. مردم گله مند هستند که چرا کشوری که تولید موشک می‌کند ولی نمی‌تواند خودروی با کیفیت در سطح توقع مردم بسازد این دلیلش این است که سرریز فناوری از حوزه‌های دفاعی به صنعت کشور وجود ندارد و ما در دولت سیزدهم این کار را خواهیم کرد ان‌شاءالله.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در ادامه تصریح کرد: اصلاح نظام بانکی کشور یکی از اولویت‌های دولت مردمی است. از یکسو نقدینگی سرسام‌آور تبدیل به تهدیدی برای کشور شده و از سوی دیگر، تولیدکننده از کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش رنج می‌برد. از هر مجموعه‌ی اقتصادی که بازدید کردم، مردم از مدیریت بانکی گله مند بودند. من در قوه قضائیه جلسات پی در پی را با مسئولان بانکی داشتم و تلاش‌های فراوانی برای اصلاح وضع موجود کردم اما این اقدامات کافی نیست. باید در سرمنشاء، ریشه فساد را بخشکانیم و من برای انجام این ماموریت بزرگ وارد صحنه شده‌ام.

این نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به معضل صدور مجوزها در حوزه تولید گفت: دولت وظیفه هدایت، حمایت و نظارت دارد، اما نباید صدور مجوزها باعث اخلال در روند تولید شود.

رئیسی افزود: دولت باید بر فعالیت‌های تولیدی نظارت داشته باشد، اما نباید با مجوزها و تصمیمات خلق الساعه دست و پای تولیدگر را ببندد.

وی ادامه داد: کارآفرین و تولیدگر باید بتواند برنامه‌ریزی و پیش بینی داشته باشد و مجوزهای دست و پا گیر و بی ثباتی در مقررات و تصمیم گیری‌ها مانع این کار است و الزام تولیدکننده و کارآفرین به اخذ مجوزهای متعدد، باید جای خود را به نظارت پسینی دولت بدهد.

رئیسی همچنین با اشاره به معضل قاچاق و واردات بی رویه تاکید کرد: برخوردهای پلیسی و قضایی با واردات بی رویه و قاچاق کالا کافی نیست، ریشه مافیای واردات و قاچاق را باید از طریق دولت خشکاند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: راه حل مقابله با قاچاق این است که ارزی که از مسیر صادرات به دست می‌آید وارد حوزه تولید شود و این وظیفه دولت است که بر این موضوع نظارت کند.

وی در ادامه تاکید کرد: اگر پول حاصل از صادرات به درستی رهگیری شود قاچاق به ویژه قاچاق سازمان یافته به حداقل می‌رسد و ما در دولت آینده این موضوع را با جدیت پیگیری می‌کنیم.

این نامزد ریاست جمهوری به معضل قطعی برق نیز اشاره کرد و آن را موجب اخلال در فعالیت‌های تولیدی دانست و تاکید کرد در برنامه ششم توسعه تاکید شده بود که باید به چه میزانی برق تولید می‌کردیم، اما به این قانون عمل نشد.

رئیسی افزود: اگر قانون برنامه اجرا می‌شد امروز واحدهای تولیدی با قطعی چند ساعته برق مواجه نمی‌شدند و تولید تعطیل نمی‌شد و شاهد این میزان خسارت نبودیم

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وجود نیروهای مولد و موثر در کشور گفت: این نیروها اگر جدی گرفته شوند، می‌توانند مشکلات سخت و ساختاری اقتصاد را برطرف کنند، بنده هم‌پیمان این نیروهای مولد خواهم بود و در میدان و در جزء جزء حرکت کشور متوجه و دغدغه مند آنها هستم.

این نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: باید در میدان، از نیروهای مولد حمایت کرد. باید زنجیره‌های راهبردی صنعت را تکمیل کرد و باید از بازار ملی حفاظت و پشتیبانی کرد. اینها همه جز با ائتلاف و هم پیمانی گسست ناپذیر مابین دولت و نیروهای مولد و بدنه تولیدی کشور امکان پذیر نیست.

رئیسی با اشاره به عملکرد دو ساله خود در عدلیه ادامه داد: حرکت ما در قوه قضائیه برای مبارزه با فساد و حمایت از تولید هم به همین شیوه بوده است. گام به گام و نه شتاب زده، قاطع و مستحکم و نه لرزان و مردد و در صحنه و مورد به مورد. من دست استمداد به سمت همه نیروهای مولد و ضد فساد برای ساختن ایران قوی دراز می‌کنم.

وی ضمن برشمردن ویژگی‌های دولت مدنظر خود در این خصوص گفت: دولت مردمی دولتی فعال، چابک و تولیدمحور خواهد بود که اصلاح ساختارهای درونی خود و حمایت از نیروهای مولد را به منظور خوداتکایی و استقلال عدالت محور ایران عزیز پی خواهد گرفت.

رئیسی در پایان سخنانش، از ائتلافی بودن دولت خود سخن گفت و آن را اینگونه معرفی کرد: من امروز برای اعلام ائتلاف ناگسستنی دولت مردمی، با شما تولیدکنندگان و کارگران عزیز، به اینجا آمده‌ام.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: هدف مشترک ما تشکیل ایران قوی است و من برای این کار دولت ائتلافی تشکیل خواهم داد، ائتلاف با تولیدکنندگان، کارآفرینان و کارگران عزیز.

گفتنی است مهمترین دغدغه و درد دل کارگران در این بازدید چند ساعته مواردی چون تورم فزاینده، مسکن و اجاره نشینی و عدم ثبات شغلی به دلیل تضعیف و یا تعطیل تولید در بسیاری از واحدهای صنعتی بود.

تولیدکنندگان نیز با ابراز گلایه شدید از مسائلی همچون مشکلات بانکی، بروکراسی اداری، مجوزهای بی پایان و متعدد، واردات لجام گسیخته و قاچاق کالا از آیت الله رئیسی برای نجات تولید و صنعت کشور استمداد کردند.

رئیسی پس از بازدید از خط تولید دو کارخانه لوازم خانگی و تجهیزات صنعتی و گفتگو با کارگران، در نشست با جمعی از تولید کنندگان و مدیران شهرک صنعتی عباس آباد هم شرکت کرد.

اخبار مرتبط

عده‌ای در تلاشند همزمان با مذاکرات، نرخ ارز را بالا ببرند

رفع تحریم‌ها با قوت دنبال می‌شود

رفع تحریم ها با قوت دنبال می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha