ضرورت تاسیس یک شهر معنوی اربعین در شلمچه

 ضرورت تاسیس یک شهر معنوی اربعین در شلمچه

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام «سیدمحمود موسوی»‌ رئیس سازمان عتبات عالیات خوزستان امروز در جمع موکب داران اربعین حسینی شهرستان آبادان اظهار داشت: مردم شهرستان آبادان همواره ثابت کردند که محب و خادم اهل بیت (ع) هستند و موکب‌های اربعین این شهرستان به عنوان معین در شلمچه حضور فعال داشته که قدردان زحمات آنها در چند سال‌ گذشته هستیم.

وی با اشاره به حضور زائران اربعین حسینی از سراسر کشور و ۹۵ کشور جهان در مراسم اربعین سال‌های گذشته در مرز بین‌المللی شلمچه افزود: در این سال‌ها با وجود موکب‌داران آبادان و شهرستان‌های معین هیچ مشکلی در پایانه شلمچه نداشتیم.

‌حجت‌الاسلام موسوی گفت: در صورت برگزاری اربعین ۱۴۰۰ حضور موکب‌های اربعین در مکان جدید فقط در صورت ایجاد زیرساخت‌هایی همچون آسفالت، آب و برق و برخی از امکانات جانبی از جمله احداث ۵۰۰ حمام و چشمه سرویس بهداشتی امکان پذیر است و در غیر این صورت مکان قبلی برای خدمت به زائران آماده خواهد شد.

رئیس سازمان عتبات عالیات خوزستان افزود: با توجه به اینکه اربعین تا ۱۷ سال آینده در فصل گرما خواهد بود باید یک شهر معنوی اربعین در شلمچه ساخته شود تا بتوان خدمات مناسب و گسترده‌‌ای به زائران در فصل گرما ارائه شود.

وی ‌متذکر شد: ۳۰۰ موکب اربعین برای ساخت مکان در شلمچه معطل مشخص شدن وضعیت زیرساخت‌های مسیر جدید هستند و با توجه به گرمای هوا و نیاز به وسایل سرمایشی متولیان امر باید هرچه سریعتر نسبت به برطرف کردن مشکلات اقدام کنند.

اخبار مرتبط

تخصیص ۲۳۰ میلیارد تومان برای رفع مشکلات دستگاه قضایی

رئیس‌جمهور وارد خوزستان شد

مردم نباید مشکل اقتصادی داشته باشند

0 نظر

ارسال نظر

capcha