شورای نگهبان در مقابل خون شهدا مسوولیت دارد

 شورای نگهبان در مقابل خون شهدا مسوولیت دارد

به گزارش سراج24، آیت‌الله «مصطفی علما» نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه در دیدار مسوولان و اعضای شورای نگهبان در دفاع از عملکرد این نهاد با بیان اینکه همه دنیا یک سری معیارها دارند، اظهار داشت: بدون استثنا برای نمایندگی مجالس و ریاست جمهوری مواردی را در نظر دارند، حتی انقلاب مشروطه هم یکی از بندهای آن، حضور پنج مجتهد واجد الشرایط است که مراقب مجلس باشند.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان یک چیز جدید و یک نهاد تازه‌ای نیست، گفت: شورای نگهبان یعنی چشم و گوش اسلام و کار آن مراقبت از حوزه دین و انقلاب و نهادی است که به فرمایش امام راحل ۱۰۰ درصد مورد تأیید است یعنی مورد تأیید حقیقت دین است.

 نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه در تبیین عملکرد شورای نگهبان اذعان داشت: همانگونه که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اشاره داشتند، اگر شورای نگهبان کسی را رد کرد دلیل بر عدم صلاحیت وی نیست، لذا باید ما با چنگ و دندان این نظام را حفظ کنیم، البته این بر حسب وظیفه است و گرنه نظام اسلامی یک نظام قدرتمند و الهی است.

آیت الله علماء بیان داشت: ما بیش از ۳۰۰ هزار شهید برای حفظ انقلاب تقدیم کردیم، در مقابل این همه شهید مسوولیت داریم و شورای نگهبان در مقابل این خون شهدا مسوولیت دارد.

 نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه یادآوری کرد: شورای نگهبان امروز حافظ تفکر امام است و امام به جز اسلام چیزی نمی گفت.

جمهوری اسلامی قوی‌ترین موضع علیه ظلم استکبار دارد

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به عظمت و قدرت جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز قوی‌ترین مواضع علیه ظلم استکبار متعلق به جمهوری اسلامی ایران است که با مدیریت داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اداره می شود، لذا همه ما باید حافظ اسلام، خون شهدا، و هشت سال دفاع مقدس باشیم.

آیت‌الله علما افزود: همه ما باید به اسلام و به زحمات بزرگ رسول خدا (ص) خدمت کنیم، زیرا اسلام مجموعه ای است که هیچ چیزی بر آن علو نمی یایبد و تمام احکام و دستورات آن موافق با فطرت و توحید و لذا هیچ دستور اسلامی نیست که با توحید و فطرت زاویه داشته باشد.

وی با اشاره به موضوع بدیهی فطرت انسانی تأکید کرد: همه ما بلی را گفته ایم یعنی این حقیقیت بندگی در جوهر وجود ما بوده است و لذت بندگی در وجودمان به ودیعه نهاده شده است، لذا برای همین موضوع اسلام عزیز است و عزیز یعنی سنگ نفود ناپذیر و اسلام نفوذ ناپذیر است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تصریح کرد: امام راحل در شکل دادن انقلاب اسلامی یک کلمه از مرز اسلام خارج نشد، لذا مفسرین قرآن اعتقاد دارند که قرآن هیچ چیزی احتیاج ندارد لزومی ندارد از جایی مطلب بیاوریم خود قرآن توضیح دهنده خود است.

اخبار مرتبط

ماجرای تخریب مزار شهدای گمنام در تهران چه بود؟

نصب بیلبوردهای شهدا در مناطق مختلف زنجان

آیین رونمایی از کتاب «سبک زندگی مردم ایران به روایت والدین شهدا» برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha