«صحیفه سرخ» شامل وصیت‌نامه‌های شهدای لرستان است

 «صحیفه سرخ» شامل وصیت‌نامه‌های شهدای لرستان است

به گزارش سراج24، سرهنگ پاسدار «محسن رشیدی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان لرستان در حاشیه آیین رونمایی از تازه‌های نشر دفاع مقدس و کنگره ملی ۶ هزار و ۳۰۰ استان که در بیت امام‌جمعه خرم‌آباد برگزار شد،  اظهار داشت: در این مراسم از ۲۱ جلد کتاب با موضوع دفاع مقدس و شهدا رونمایی شد.

وی با بیان اینکه این کتب در چند ماه اخیر به چاپ رسیده‌اند، افزود: مجموعه کتب «صحیفه سرخ»، «ابعاد حقوقی دفاع مقدس»، «خط سوم»، «این روز‌ها که نیستی»، «از تبار حسین»، «آن سی دانشجوی لر و خرمشهر»، «همدنگ»، «خیابان رسالت»، «عاشقانه‌های دو همخطی»، «حماسه مردمی» و «حفظ افتخار نشر حماسه»، عناوین این کتب بود.

«رشیدی» ضمن تشکر و قدردانی از تمامی نهادها، دستگاه‌ها و مسئولینی که اهتمام ویژه‌ای به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارند، تصریح کرد: وصایای شهدا به‌عنوان اسنادی ارزشمند، سرشار از معارف و آموزه‌های اخلاقی هستند و باید همه دلسوزان و علاقمندان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در راستای حفظ و نشر آن‌ها با همدلی و اتحاد تلاش کنند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با بیان اینکه مجموعه کتب «صحیفه سرخ» شامل وصیت‌نامه‌های شهدای استان لرستان است که تاکنون گردآوری شده‌اند، تصریح کرد: این مجموعه با همکاری اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان، دبیر کنگره ملی ۶ هزار و ۳۰۰ شهید استان لرستان، بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان و معاونت حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، چاپ و رونمایی شد.

وی خاطرنشان کرد: مجموع کتب «صحیفه سرخ» به کوشش «علی خسروی» از نویسندگان و پژوهشگران حوزه دفاع مقدس و مقاومت، به رشته تحریر درآمده است.

«رشیدی» با بیان اینکه دفاع مقدس متعلق به سازمان و قشر خاصی نیست، ادامه داد: همان‌طور که در دوران دفاع مقدس از همه اقشار، سازمان‌ها، نهادها، یگان‌ها و گروه‌های سنی مختلف با اتحاد و همدلی در مقابل دشمن متجاوز ایستادگی کردند، امروز نیز برای حفظ دستاورد‌های آن دوران طلایی و ترویج و نشر آن‌ها نیاز به وحدت، همدلی و مشارکت همگانی است.

اخبار مرتبط

پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در لرستان در پی درگذشت مادر شهیدان علی‌پناه

چهل‌منبری؛ آئین عشق و حاجت

مراسم شب دوم هیئت محبین الرقیه (س) لرستان برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha