نیاز امروز جامعه پاسخگویی به مطالبات است

 نیاز امروز جامعه پاسخگویی به مطالبات است

به گزارش سراج24، محمد حسن خوانساری، کارشناس مسائل سیاسی، در جمع مجازی طلاب و اساتید مدرسه علمیه حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) یزد، مهم ترین برنامه پیش رو در کشور را، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دانست و گفت: با توجه به گذشت ۴۲ سال  از پیروزی انقلاب اسلامی، باید گفت دیگر دوره آزمون و خطا گذشته است.

 وی با اشاره به اینکه باید تلاش کرد دولتی، جوان، مومن و هم تراز انقلاب تشکیل شود، افزود: متاسفانه در حال حاضر مشکلات و موانعی وجود دارد که یکی از آن موارد،  که با مطالبه گری مردم نیز همراه است، اینکه با گذشت بیش از چهل سال از انقلاب نباید معضل ها در زمینه اقتصاد معیشتی، اقتصاد کلان، صادرات، اشتغال، ازدواج و بحث جمعیت. داشته باشیم.

کارشناس امور سیاسی در ادامه ابراز داشت:  نیاز امروز جامعه ما پاسخگویی به مطالبات داخلی، انتظارات منطقه ای و بین المللی و تشکیل دولت کارآمد انقلابی، جوان و اسلامی با دو ویژگی، مشارکت حداکثری و انتخاب درست است.

وی حضور در پای صندوق های رأی را حائز اهمیت دانست و گفت: حضور در پای صندوق رأی بیانگر اقتدار بین‌المللی است و هرگاه یک نظام سیاسی از طرف مردم دارای رای بالا باشد، دارای مشروعیت و مقبولیت می‌باشد.

کارشناس سیاسی اظهار کرد: هرگاه در یک نظام سیاسی، مردم در انتخابات شرکت نکنند، دشمن را به طمع وا می دارند که این نظام سیاسی مورد قبول مردم نیست، و در این صورت همان بلایی که بر سر کشورهای منطقه آوردند بر سر این کشور هم خواهند آورد.

وی با بیان اینکه رأی بالا در یک نظام سیاسی، مبنا و شالوده و اساس آن نظام است، افزود: این بدین معنی است که ما آن نظام سیاسی مردم سالاری دینی را با تعریفی که امام خمینی(رحمة الله علیه) مطرح کردند قبول داریم و اگر رای ندهیم یعنی اجازه دادیم که دیگران برای ما تصمیم بگیرند و  با این حساب حق دخالت را  از خودمان سلب میکنیم.

آقای خوانساری با اشاره به معیارهای انتخاب اصلح تصریح کرد: یکی از مهمترین مطالب در انتخاب فرد اصلح، این است که دارای قدرت مدیریتی باشد، همچنان که شهید چمران  هنگامی که در مجلس بحث از اولویت تعهد و تخصص مطرح شد، بیان کرد: «من هم اعتقاد دارم که تعهد بر تخصص اولویت دارد اما کسی که تخصص ندارد وکاری را برعهده بگیرد معلوم‌ می‌شود تعهد و تقوا هم ندارد.»

وی اعتقاد به انقلاب اسلامی را از دیگر معیارهای انتخاب فرد اصلح دانست و ادامه داد: بنا بر دیدگاه امام خمینی(رحمة الله علیه) یکی دیگر از معیارها برای اصلح بودن فرد،  توانمند بودن و عملکرد او در گذشته است.

این کارشناس سیاسی در پایان اظهار امیدواری کرد: با حضور حداکثری در پای صندوق های رای و انتخاب اصلح بتوان زمینه ساز ظهور حضرت ولی عصر(عج) باشیم.

اخبار مرتبط

موضوع غدیر باید در سطح جامعه مطرح شود

لزوم بیان نکات مثبت جامعه

عطش حکومت مهدوی باید در جامعه اسلامی ایجاد شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha