انتخابات یکی از برجسته‌ترین حقوق عامه

انتخابات یکی از برجسته‌ترین حقوق عامه

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین محمد قطبی، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در یادداشتی به بررسی حقوق عامه پرداخت.

وی در این یادداشت آورده است؛

حقوقی که به صورت طبیعی حقّ همه‌ آحاد جامعه است بدون توجّه به صنف و جایگاه و اقتضائات محیطی، حقوق عامه است. مثل حق حیات، حق هوای پاک، حق سلامت، حق ازدواج، حق اشتغال و...، یکی از برجسته‌ترین حقوق عامه، حق مشارکت سیاسی اجتماعی است، حق مداخله در اداره امور و حاکمیت در جامعه، حق همیاری در حکمرانی و امور سیاسی، حق گزینش و انتخاب رویکردهای حکمرانی و حکمرانان.

انتخابات میدان احقاق این حقّ است؛ انتخابات زمینه مشارکت و گزینشگری است؛ انتخابات مکانیزم تعیین و تنظیم رویکردها و روش‌های حکمرانی است؛ انتخابات قدمگاه ورود آحاد جامعه به عرصه سیاست و حکمرانی است؛ انتخابات دست بیعت با نظام سیاسیِ حاکم و نقش آفرینی در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است.

انتخابات پنجره امید به آینده و پاسداشت کارنامه نظام است؛ انتخابات حرکت سیاسی آحاد جامعه است که با دلالت تکلیف شرعی یکپارچگی نظام و حاکمیت را رقم می‌زند؛ انتخابات خط بطلانی است بر ذوق و شوق بیگانگان در تهاجم فرهنگی، سیاسی و اقتصادی؛ انتخابات عینیّت و تحقّق فراگیر عزم و اراده‌ فرد فرد جامعه است در توازن و تعالی امور جامعه و اجتماع؛ انتخابات عشق به همه‌ خوبی‌ها، ریشه‌ همه توفیق‌ها و میوه همه آرزوهاست؛ انتخابات تصرف آینده و تسلّط بر اراده‌های آیندگان است.

اخبار مرتبط

عقلای عراق اجازه دخالت بیگانگان در تعیین دولت آینده را ندهند

لزوم جبران تبعات انتخابات اخیر در عراق

لزوم بازگشت عراق به مسیر ثبات و آرامش

0 نظر

ارسال نظر

capcha