دبیرکل جهاد اسلامی:

به مقاومت ادامه می‌دهیم تا صهیونیست‌ها از فلسطین بروند

به مقاومت ادامه می‌دهیم تا صهیونیست‌ها از فلسطین بروند

به گزارش سراج24؛ «زیاد النخالة» دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین روز شنبه در سخنرانی خطاب به ملت فلسطین و مردم غزه گفت: «شما ملتی هستید که در صبر و پافشاری بر پایداری، نظیری بر روی زمین ندارید».

وی که در جشن پیروزی مقامت اسلامی فلسطین در غزه صحبت می‌کرد، گفت: «امروز، روز پیروزی ملتمان و روز پیروزی بر زندگی است که می‌خواستند به اجبار و با محاصره به ما تحمیل کنند».

النخاله با درود به شهدای جنبش جهاد اسلامی، گردان‌های القسام و ملت فلسطین گفت: «مقاومت ما تاکید دارد که اراده زنده مبارزه‌مان، بزرگترین چالش‌ها را با وجود محاصره از بین می‌برد».

دبیر کل جنبش جهاد اسلامی افزود: «نبرد "سیف القدس" در اندک روزهایی همانند طوفانی برای امتی عمل کرد که فلسطین را رها کرده بود».

وی گفت: «تلاش خواهند کرد که توافق اسلو را به شکل جدید دیگری احیا کنند و تلاش خواهند کرد که ما را خلع سلاحمان کنند و این چیزی است که نیازمند هوشیاری است».

النخاله افزود: «ضروری است که این موضوع شفاف شود که همزیستی با این موجودیت جنایتکار غیرممکن بوده و التماس چیزی جز تحقیر به همراه نخواهد داشت».

دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: «نبرد "سیف القدس" برون‌رفتی ملی برای ملت فلسطین بود».

وی گفت: «فلسطین امروز به کانون توجه بین‌المللی تبدیل شده است و برای استفاده از این تغییر باید تکاپو داشته باشیم».

النخاله گفت: «از گروه‌های ملی که اقدام به همزیستی با رژیم صهیونیستی کردند می‌خواهیم که تجدید نظر کنند».

دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین اضافه کرد: «بیایید بدون تردید به پروژه ملی واقعی خود برای یک کشور فلسطینی به پایتختی بیت المقدس بپردازیم».

وی گفت: «باید مراقب باشیم زیرا آمریکا، که با سلاح‌های آنها کشته می‌شویم ، در مورد بازسازی آنچه که با سلاح های آنها نابود شده صحبت می‌کند».

النخالة گفت: «امت ما قادر به پیشروی بیشتر به سوی فلسطین بوده و ایران الگویی برای همه در این زمینه است».

دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین اضافه کرد: «از ملت بزرگ یمن تشکر می‌کنم چون به تمام جهان نشان داد که برادری واقعی چگونه است».

وی اضافه کرد: «ملت با مقاومت سرسختانه خود قدس را نزدیکتر کرد، پس اگر شما به قدس نزدیکتر بودید و از مقاومت حمایت می کردید چه می کردید؟»

النخالة گفت: «این دور از نبرد با صهیونیست‌ها هنوز به پایان نرسیده و ما در مواضع خود آماده هستیم. ما پس از ابتکار آتش بسی که از سوی مصر و قطر مطرح شده، به آتش بس پایبند خواهیم ماند ».

دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: «ما متعهد هستیم صرفنظر از فداکاری‌هایی که نیاز است، به مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی پایبند باشیم تا از فلسطین بروند».

وی گفت: « تا زمانی که اشغالگری در سرزمین فلسطین وجود دارد، هیچ صلحی در منطقه و جهان نخواهد بود».

درگیری رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین از روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تعرض‌ها در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد.

در این درگیری‌ که تا بامداد روز جمعه دو هفته پیش در جریان بود، رژیم صهیونیستی در غالب حملات خود با هجوم به مناطق مسکونی، زنان و کودکان فلسطینی را به خاک و خون کشید که گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به این جنایت‌ها مواضع این رژیم را هدف حمله گسترده راکتی قرار دادند و سامانه گنبد آهنین در رهگیری بسیاری از آن‌ها ناموفق عمل کرد.

با  اعلام آتش‌بس در حالی که تمامی رسانه‌های صهیونیستی به شکست تل‌آویو در این ماجراجویی جدید علیه مقاومت فلسطین و هزینه‌های هنگفت رژیم صهیونیستی در این مدت اذعان کردند، مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری از جمله شهر قدس به خیابان‌ها آمدند و پیروزی مقاومت را جشن گرفتند.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha