آشنایی جوانان با اندیشه شهدا رویکرد کانون‌های مساجد است

 آشنایی جوانان با اندیشه شهدا رویکرد کانون‌های مساجد است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام «علی رمضانی» در نشست با مسئول روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس قزوین که ظهر امروز در محل ستاد کانون های مساجد قزوین برگزار شد، اظهار داشت: تمام هدف و رویکرد ما این است که خانواده ها و به ویژه جوانان با تفکرات شهدا و وصیت نامه آنها آشنا شده و از آنها بهره مند شوند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین ادامه داد: یکی از اقدامات خوبی که در کانون های مساجد صورت گرفته این است که زلف مساجد و برنامه ها را با شهدا گره می زنند و اتفاقات خوبی با عنوان شهدا و ایثارگری های آنها در مساجد رقم خورده است.

 وی عنوان کرد: در خصوص حمایت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس از فعالیت های فرهنگی کانون های مساجد، ما می توانیم جلسه ای با حضور کانون های فعال استان برگزار کنیم تا به صورت چهره به چهره این موضوع تبیین شود.

 حجت الاسلام رمضانی تصریح کرد: البته ما سامانه بچه های مسجد را داریم که فعالیت های کانون ها در قالب های مختلف در این سامانه بارگذاری و ثبت می شود و آمار و چگونگی فعالیت کانون ها در این سامانه قابل مشاهده است.

 وی تأکید کرد: استان قزوین دارای 400 کانون فرهنگی هنری است که بخش زیادی از این کانون ها در روستاها فعالیت دارند و در واقع فعالیت کانون ها به ویژه در روستاها که بخش های فرهنگی کمتر در آن فعال هستند، ظرفیت بزرگی محسوب می شود.

 مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین خاطر نشان کرد: ما آمادگی داریم تا نشست های مختلف با بنیاد حفظ آثار داشته و تفاهم نامه ای هم برای همکاری بیشتر منعقد کنیم.

 وی در پایان با اشاره به ضرورت گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و تجلیل از خانواده های شهید یادآور شد: یکی از برنامه هایی که ما در طول سال اجرا می کنیم، سه شنبه های تکریم است که به منظور تجلیل از خانواده های شهدا و گرامیداشت یاد شهیدان برگزار می شود و ما خود را مدیون و بدهکار شهدا می دانیم و در این مسیر از انجام هیچ کاری دریغ نمی کنیم.

اخبار مرتبط

پذیرفتن مسئولیت بدون دارا بودن تقوا و تخصص خیانت به مردم است

شهید داود چراغى: هدف من خدمت به اسلام و آزادى قدس است

چهاردهمین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha