علیرضا زاکانی:

هرکس شعار بدهد دولت هیچ کاره است، نشانه بی‌ کفایتی اوست

هرکس شعار بدهد دولت هیچ کاره است، نشانه بی‌ کفایتی اوست

به گزارش سراج24؛ علیرضا زاکانی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری صبح امروز (شنبه) در نشست خبری که در خبرگزاری مهر برگزار شد، به واقعیت‌های تلخ موجود اشاره کرد و گفت: قبیله گرایی ها، فسادهای بزرگ اقتصادی، تبعیض‌ها و رانت‌ها، مسائلی است که در جامعه مشاهده می‌کنیم. مسائلی که هرکدام موجب رنج و درد تمام مردم است.

*نیازمند یک تحول عظیم هستیم

وی، بیکاری، تورم و مشکلات جامعه را نتیجه مدیریت ناکارآمد دانست و تصریح کرد: این مشکلات درون جامعه عوارض قدرت طلبی است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: بعد از جنگ جهانی دوم تا امروز، جهان آماده نظم پذیری جدید نبوده است و نقش ملت متمدن ایران در این نظم پذیری، بسیار با اهمیت است. هیچ گاه از بعد از جنگ جهانی دوم تا امروز منطقه ما به این اندازه آماده تحقق اراده ملت ها نبوده و نقش اراده ملت رشید ایران در این بین بسیار تعیین کننده است و هیچ گاه ضرورت تغییر به اندازه امروز در داخل کشور مشاهده نمی شود.

زاکانی افزود: ما به نقطه ای رسیده ایم که در ابتدای گام دوم انقلاب اسلامی هستیم و باید شعارهای انقلاب را به عینیت برسانیم و ایرانی به عنوان الگو و سرآمد بسازیم. امروز شرایط و سختی ها و پلشتی هایی داریم که طاقت مردم را ربوده و آسیب های جدی از قبل آن به سرمایه های اجتماعی ما وارد شده است، لذا این شرایط دیگر قابل تحمل نیست.

وی گفت: ما نیازمند یک تحول بزرگ و همه جانبه و به معنی دیگر یک انقلاب بزرگ و متحول کننده هستیم. این انقلاب در جهت سازندگی برای تحقق شعارهای انقلاب اسلامی است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: هیچ فلسفه‌ای جز توسعه عدالت نباید مد نظر جمهوری اسلامی باشد و من به دنبال تحقق، عدالت، آزادی، استقلال هستم.

زاکانی با بیان اینکه کشور ما دچار سرطان شده است، گفت: دولت می‌تواند این مشکلات را برطرف کند، اما این مهم نیاز به همکاری همه قوا دارد، من با توجه به سابقه کاری خود این ظرفیت‌ها را به خوبی می‌دانم و معتقدم می‌شود مشکلات را باهمکاری برطرف کرد.

وی افزود: محور تلاش و لوکوموتیو تغییر، دولت‌ها هستند اما اساس این تحول بر محور مشارکت مردم باید شکل بگیرد و مردم در همه عرصه ها محور باشند و نخبگان و جوانان کار را در دست بگیرند، در این صورت ما بر مدار عقلانیت، معنویت و خلاقیت می توانیم تمام کار خود را پیش ببریم.

*هرکس شعار بدهد دولت هیچ کاره است، نشانه بی کفایتی اوست

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت ها معمولا توجه‌شان به این است که نه تنها دست تولید کنندگان را نگیرند بلکه پای آنها را هم بگیرند و با سیستم اداری آنها را دچار مشکلات فراوانی کند.

زاکانی با بیان اینکه امروز ما با فهم دقیق از نظام مسائل کشور، به ریشه‌ها می‌پردازیم،افزود: وعده نادرست نباید به مردم بدهیم؛ جای ماهی باید ماهی‌گیری به مردم یاد بدهیم.

وی تاکید کرد: هرکسی شعار بدهد دولت هیچ کاره است، نشانه بی کفایتی اوست.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه ما بر مدار عقلانیت، معنویت و خلاقیت برنامه‌ریزی خود را پیش خواهیم برد و به پیشرفت فردی و اجتماعی توجه داریم،اعلام کرد: ما ۴ برنامه تحولی برای اداره کشور طراحی کرده ایم.

زاکانی با بیان اینکه ما با همه وجود با فساد و بوروکراسی مقابله خواهیم کرد و دقت در مزیت‌های تولید برای ما اولویت دارد،اظهار داشت: بی توجه به اولویت ها، موجب شده که نتوانیم از ظرفیت‌های بالایی که در عرصه های مختلف داریم استفاده کنیم.

وی گفت: ما به دنبال تعلیم و تربیت، منزلت و رفاه اجتماعی در حوزه فرهنگ هستیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: تعلیم و تربیت و رفاه اجتماعی برای ما اولویت است ضمن آنکه در حوزه فضای مجازی برنامه داریم.

زاکانی با بیان اینکه برنامه های ما در حوزه فرهنگ باید مبتنی بر رشد فرهنگی، عزت و کرامت باشد،گفت: ما فقر مطلق را در کوتاه مدت از بین می بریم و در عرصه سلامت برنامه های بسیار خوبی داریم.

*دولت من، دولت ژنرال‌های خسته نیست

وی به تشریح برنامه های خود در حوزه سیاست خارجی پرداخت و گفت : ما به سیاست خارجب به عنوان یک فرصت بزرگ نگاه می کنیم و خروجی ما نیز باید عزت و اقتدار جهانی باشد تا در نتیجه سیاست دولت، مردم از این مشکلات خارج شوند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه دولت من، دولت ژنرال های خسته و یا غلامان حلقه به گوش نیست،گفت: دولت من دولت جوانان فرهیخته است.

اخبار مرتبط

حکم زاکانی در مدیریت بحران تهران امضا شد

زاکانی حکم داماد خود را لغو کرد

رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران منصوب شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha