رضایی: مخالف دوگانه‌سازی بین هنرمندان هستم/ یارانه ۴۵۰ هزار تومانی مبنای علمی دارد

رضایی: مخالف دوگانه‌سازی بین هنرمندان هستم/ یارانه ۴۵۰ هزار تومانی مبنای علمی دارد

به گزارش سراج24؛  محسن رضایی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در یک گفتگوی رادیویی اظهار داشت: نیاز به یک قیام فرهنگی - اقتصادی داریم. در شرایط کنونی کشور بدون این قیام قادر نیستیم که پیشرفت کشور و بهبود زندگی مردم را سامان بدهیم.

وی خاطرنشان کرد: دولت من، دولتی خواهد بود که به فرهنگ توجه جدی خواهد کرد. مساله فرهنگ زیربنای همه امورات کشور خواهد بود. در این رابطه برنامه‌های مفصلی تهیه کرده‌ایم که به آن‌ها عمل خواهیم کرد.

رضایی در پاسخ به سوالی در خصوص نظام آموزشی کشور گفت: نظام آموزشی را به سبد ذهنی حرفه‌ای تبدیل خواهم کرد. درصد آموزش‌های حرفه‌ای چه در سطوح ابتدایی و متوسطه و چه دوره‌های عالی افزایش خواهیم داد و سعی می‌کنیم روحیه خلاقیت و نوآوری را ترویج بدهیم.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری بیان کرد: امروز در کشور با جزایر تصمیم‌گیری در حوزه فرهنگ روبرو هستیم. ما سعی خواهیم کرد در سیاست‌گذاری فرهنگی یکپارچگی به وجود بیاوریم.

وی ادامه داد: من مخالف دوگانه‌سازی بین هنرمندان هستم، اما هنرمندان انقلابی می‌توانند پیشران باشند و می‌توانند هنر ایران اسلامی را توسعه و گسترش بدهند.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری بیان کرد: متولیان فرهنگ تنها در دولت نیستند. شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌تواند برای دیگر نهادها هم دستورالعمل‌هایی داشته باشد.

رضایی همچنین در گفتگوی دیگری در صدا و سیما بیان داشت:  اولویت اول دولت من این است که مهار قیمت‌ها را در دست بگیرد و گرانی‌ها را کنترل کند. من اقتصاددان هستم و حرف‌های بدون مبنا نزده و نخواهم زد.

وی ادامه داد: یارانه 450 هزار تومانی کاملاً مبنای دقیق علمی و عملیاتی شدن دارد. من دو چهار میلیارد دلار را صرفه جویی می‌کنم که محصول آن این می‌شود که به 40 میلیون فرد ایرانی، ماهانه 450 هزار تومان یارانه تعلق می‌گیرد.

رضایی خاطرنشان کرد: همانند مهار یک اژدها که چندین سر دارد ما به گرانی حمله می‌کنیم تا بتوانیم آن را به کنترل خود درآوریم و گرنه با هیچ اقدام یک بعدی، گرانی در ایران کنترل نخواهد شد.

اخبار مرتبط

اقتصاد کشور نیازمند جراحی‌های بزرگ است/ از شعار دادن پرهیز خواهیم کرد

رهبر انقلاب با استعفای محسن رضایی از دبیری مجمع تشخیص مصلحت نظام موافقت کردند

رهبر انقلاب با استعفای محسن رضایی از دبیری مجمع تشخیص مصلحت نظام موافقت کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha