اقرار یک فرمانده ارتش اسرائیل به پیروزی چشمگیر حماس در جنگ غزه

اقرار یک فرمانده ارتش اسرائیل به پیروزی چشمگیر حماس در جنگ غزه

به گزارش سراج24 به نقل از اسپوتنیک، ژنرال «آسف آگمون» فرمانده سابق نیروهای ذخیره ارتش اسرائیل در مصاحبه‌ای با روزنامه هاآرتص اعتراف کرد که به رغم لاف زنی و گزافه گویی مقامات تل آویو مبنی بر درهم شکستن صفوف نیروهای مقاومت فلسطین (!) در عملیات تهاجمی اخیر در نوار غزه، «در واقع این نیروهای جنبش حماس هستند که باید پیروزی خود را جشن بگیرند».

این ژنرال ارتش رژیم اشغالگر قدس در صحبتهای خود به این نکته اشاره کرد که به رغم بمباران هوایی و بی وقفه نظامیان اسرائیلی، دستاوردهای جنبش حماس در جنگ اخیر غزه به مراتب بیشتر از دشمن صهیونیستی بوده است.

بنا به گفته‌های آسف آگمون، حمله متهورانه نیروهای حماس علیه اسرائیل با هزاران راکت، این جنبش مقاومت را در «صدر» توجهات قرار داد. وی در این باره گفت: «اکنون حماس در میان فلسطینیان، و حتی در کرانه باختری و کشورهای خاورمیانه به عنوان رهبر اصلی قلمداد می شود».

این ژنرال ارتش اسرائیل خاطرنشان کرد که جنبش حماس پس از آخرین دور حمله‌های کوبنده خود علیه رژیم صهیونیستی در جنگ اخیر غزه، توانست بار دیگر برتری خود را حتی در اذهان مردم اسرائیل تثبیت کند.

آگمون در ادامه افزود که «پیش از جنگ اخیر، شهروندان سرزمین‌های اشغالی فلسطین بر این باور بودند که حماس درهم کوبیده شده، اما در واقع این جنبش قدرتمندتر شده است».

این فرمانده سابق نیروهای ذخیره ارتش صهیونیستی معتقد است که تل آویو بجای هلهله و تشویق و تمجید از خود، باید تلاش کند که دریابد چرا ارزیابی‌ها از توان و ظرفیت جنبش حماس تا این حد اشتباه بوده است. وی تأکید کرد: «آنچه در جنگ غزه اتفاق افتاد، شکستی بود که آنها (مقامات تل آویو) سعی دارند آن را به عنوان یک دستاورد و پیروزی به مردم اسرائیل بفروشند. این بدترین چیز است و باعث می‌شود ما از شکستها غفلت کنیم و درس‌ها را نیاموزیم. این مسأله ما را به شکستی بزرگ‌تر در یک جنگ چند جانبه رهنمون می کند».

اخبار مرتبط

حماس: هدف از توافق‌های عادی‌سازی روابط، ادغام اسرائیل در منطقه است

جهاد اسلامی: افزایش عملیات استشهادی خشم ملت فلسطین از جنایات اشغالگران در حق اسراست

حماس: تاریخ، شجاعت اسرا در شکستن ابهت اسرائیل را ثبت خواهد کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha