نظر مساعد رهبرمعظم انقلاب درخصوص مدیریت بانوان در جامعه الزهرا(س)

نظر مساعد رهبرمعظم انقلاب درخصوص مدیریت بانوان در جامعه الزهرا(س)

به گزارش سراج24، آیت الله مرتضی مقتدایی در مراسم تودیع و معارفه مدیر جامعة الزهرا (سلام الله علیها) که پیش از ظهر چهارشنبه با حضور علما، فضلا، نمایندگان بیوت مراجع عظام و مسئولان حوزوی در محل تالار بیداری اسلامی جامعه الزهرا (سلام الله علیها) برگزار شد، گفت: جامعة الزهرا (سلام الله علیها) یک مجموعه عظیم علمی، پژوهشی و تربیتی است که برکات و ثمرات آن در تربیت جمع زیادی از بانوان فاضله و عالمه در سطح کشورمان نمود دارد.

رئیس شورای سیاست گذاری حوزه‌های علمیه خواهران شکل‌گیری جامعة الزهرا (سلام الله علیها) را از ابتکارات و باقیات صالحات رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) دانست و تصریح کرد: پس از انقلاب اسلامی و با توجه به فضای آن روز جامعه و تقاضای روز افزون بانوان برای تحصیلات علوم دینی، جامعة الزهرا (سلام الله علیها) پایه گذاری شد و بحمدالله هم اکنون شاهد ثمرات علمی و پژوهشی و تربیتی آن هستیم.

وی با تقدیر و تشکر از زحمات حجت الاسلام مدنی مدیر سابق جامعة الزهرا (سلام الله علیها)، گفت: استعفای ناگهانی وی به دلیل بیماری، ما را از خدمات خالصانه این مدیر لایق محروم کرد و ما خواهان ادامه حضور حجت الاسلام مدنی در این مسئولیت بودیم.

آیت الله مقتدایی در ادامه با اشاره به روند انتصاب رئیس جدید جامعة الزهرا (سلام الله علیها)، افزود: پس از استعفای حجت الاسلام مدنی، در جلسه‌ای که با حضور اعضای محترم دفتر رهبر معظم انقلاب، برگزار شد، پیشنهادی در خصوص انتصاب یک بانو برای مدیریت جامعة الزهرا (سلام الله علیها) مطرح شد که با استقبال مسئولین دفتر روبرو شد و مقرر گردید این پیشنهاد با رهبر معظم انقلاب مطرح شود که بعداً اطلاع یافتیم که رهبر معظم انقلاب نیز نظر مساعدی در این خصوص داشتند و فرمودند: نظر من این است که ترجیحاً این مسئولیت با یکی از خواهران توانمند باشد. پس از تأیید رهبر معظم انقلاب، مراحل صدور حکم مسئولیت سرکار خانم برقعی انجام شد.

رئیس شورای سیاست گذاری حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه سرکار خانم برقعی در ادامه مسیر مسئولیت، نیاز به حمایت همه جانبه دارد، تاکید کرد: انتظار داریم که همه عزیزان و دلسوزان و نهادهای حوزوی، خاصه دفتر رهبر معظم انقلاب مانند همیشه حامی بوده و بیش از پیش از این بانوی محترمه حمایت و پشتیبانی نمایند.

اخبار مرتبط

گردهمایی «بانوان دلسوخته در فراق مشایه» در شیراز برگزار شد

آرامش به تالاب انزلی بازگشت

حوزه هنری پیشگام در ارتقاء زیرساخت های فرهنگی کردستان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha