بررسی و پاسخ به چند شبهه؛

دو تا بعیتی‌ بودن فرزند زاکانی صحت ندارد

دو تا بعیتی‌ بودن فرزند زاکانی صحت ندارد

به گزارش سراج24؛ بر این اساس ادعا شد که مریم زاکانی دوتابعیتی بوده و در کشور سوئیس ساکن است.

اما با بررسی‌های انجام‌شده در مرکز مقابله با شایعات سایبری مشخص شد، شایعه دوتابعیتی‌بودن و سکونت دائم در سوئیس صحت نداشته و وی حدود یک‌سالی‌ست که پس از اتمام تحصیل به کشور بازگشته است.

همچنین‌ مشخص شد مریم زاکانی در سال ۱۳۹۵ از رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف فارغ‌التحصیل شده است. سپس در رشته «علوم اجتماعی محاسباتی» که معادلی در دانشگاه‌های ایرانی ندارد؛ در دانشگاهEPFL سوئیس و به جهت سابقه ممتاز تحصیلی به صورت رایگان مشغول به تحصیل شده است.

لازم به‌ذکر است که وی هیچ‌گونه بورسیه‌ تحصیلی از داخل و خارج ایران دریافت نکرده و هیچ تعهدی نسبت به دانشگاه و کشور محل تحصیل ندارد.

در خصوص تولد نوه علی زاکانی در سوئیس نیز بررسی‌ها نشان می‌دهد که زمان به دنیا آمدن وی، پایان ترم دوم تحصیل مریم زاکانی بوده و چون تاریخ زایمان تنها دو روز با امتحان آخر وی فاصله داشته عملا امکان زایمان در ایران وجود نداشته است. 

البته ناگفته نماند نه تنها قانون تابعیت بر اساس تولد در خاک کشور سوئیس وجود ندارد و متولدین در این کشور تابعیت این کشور را نخواهند داشت؛ بلکه هیچ امکان دیگری را برای اقامت بلند مدت نیز همراه ندارد.

اخبار مرتبط

ویدئو/ فیتیله پیچ شدن مهر علیزاده در 1 دقیقه

جلیلی: برنامه ایجاد ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار شغل را در طول ۴ سال دارم/ انحصار مجوزات شغلی باید شکسته شود

ویدئو/ 40 درصد ظرفیت تولیدی کشور خالی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha