رأی دادن یک تکلیف شرعی و قانونی است

رأی دادن یک تکلیف شرعی و قانونی است

به گزارش سراج24، آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی صبح چهارشنبه در نشست مشترک شورای ائتلاف و شورای وحدت استان سمنان برای تقویت انسجام و همدلی بین دو شورا و نیروهای انقلاب به میزبانی دفتر خود با بیان اینکه نیروهای انقلابی همواره منادیان وحدت، ائتلاف، همدلی و هماهنگی بوده‌اند و از این پس نیز همین‌گونه خواهد بود، ابراز کرد: اگر انسان بخواهد برای خداوند متعال کار کند، غیر از وحدت هیچ برنامه‌ای نمی‌تواند داشته باشد و دین مبین اسلام، رهنمودهای امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی همه ما را به وحدت دعوت فرموده‌اند.

وی با بیان اینکه یکی از امتیازات مهم مردم در استان سمنان، توجه به امر وحدت است، افزود: سمنان استان ممتازی محسوب می‌شود و به فرموده آیت‌الله نوری‌همدانی، از جهات مختلفی ممتاز و برجسته است لذا یکی از جهات ممتاز بودن استان، وحدت قوی مردم آن است؛ چراکه اگر وحدت وجود داشته باشد، انسان به هدف اصلی خود در تمام بخش‌ها می‌رسد.

باید به وحدت توجه داشت

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با بیان اینکه دست خداوند متعال همواره با جمعیت و عاملان به وحدت است، خطاب به همه مردم گفت: اگر می‌خواهید خداوند متعال ما را امداد کند، باید به وحدت توجه داشته باشیم؛ چنانچه در جریان آزادسازی خرمشهر شاهد بودیم که این شهر با وحدت همه نیروها آزاد شد.

آیت الله شاهچراغی با بیان اینکه اسلام در حقیقت در دو کلمه توحید و وحدت خلاصه می‌شود؛ وحدت، رحمت است و مهربانی می‌آورد و در مقابل آن، جدایی عذاب دنیا و آخرت را به همراه دارد و عاقل کاری که عذاب داشته باشد، را انجام نمی‌دهد، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی با وحدت ممکن شد و همه مردم به میدان آمدند و همدل با یکدیگر در دوران دفاع مقدس بر دشمنان کشور و اسلام پیروز شدند؛ امروز نیز همین رویه باید پیگیری شود.

وی با بیان اینکه رأی دادن یک تکلیف شرعی و قانونی است و اگر ادعای مسلمانی داریم، باید به تکلیف شرعی خود عمل کنیم و قانون باید مدنظر ما باشد، گفت: انسان عاقل، رقیب خود را تخریب نمی‌کند و تخریب در دین مبین اسلام حرام است، نباید رقیب را تخریب کرد و همه باید به معرفی برنامه‌ها و ایده‌های کاندیداهای موردنظر خود بپردازند.

مردم مجبور نیستند

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان بیان کرد: مردم اجباری ندارند تا به شخصی که ما به آنها پیشنهاد می‌دهیم، رأی دهند و این از مصادیق مردم‌سالاری دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که مردم بر اساس رأی و نظر و اندیشه خود تصمیم می‌گیرند اما رأی‌دهندگان همواره باید وحدت داشته باشند و در انتخابات حضور یابند و عموم مردم مربیان و منادیان وحدت باشند. باید به همدیگر توصیه کنید که همه مردم در انتخابات شرکت کنند.

آیت الله شاهچراغی با بیان اینکه استان سمنان همواره یک‌کلام بوده است و وحدت در آن جریان دارد، لذا امروز افسران انقلاب اسلامی در میدان وحدت و همدلی حضور دارند و همگی مطیع فرمانده و رهبر معظم انقلاب اسلامی هستند، گفت: یکی از مهم‌ترین موارد از میان همه سخنان رهبری، وحدت است و همه باید به آن لبیک بگوییم و اختلافات جزئی که ممکن است در دیدگاه‌ها وجود داشته باشد، را کنار بگذاریم.

اخبار مرتبط

سمنان و گرمسار در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفتند

خاطراتی از حاج قاسم به نقل همرزمانش و دیگران

نشست دوم از سلسله جلسات زندگی دیجیتال

0 نظر

ارسال نظر

capcha