مقاومت در نبرد «شمشیر قدس» بینی صهیونیست‌ها را به خاک مالید

مقاومت در نبرد «شمشیر قدس» بینی صهیونیست‌ها را به خاک مالید

به گزارش سراج24، به نقل از العهد، «خالد البطش» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس سخنانی را در خصوص عملیات شمشیر قدس علیه رژیم صهیونیستی مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: گروه های مقاومت اسلامی فلسطین در جریان نبرد شمشیر قدس موفق شدند بینی صهیونیستها را به خاک بمالند. نبرد شمشیر قدس در واقع یک نقطه تحول راهبردی برای مقاومت فلسطین بود.

البطش در ادامه یادآور شد: این رژیم صهیونیستی بود که با اقدامات خصمانه خود به ویژه در منطقه شیخ جراح باعث وخامت اوضاع امنیتی در اراضی اشغالی شد. عملیات های موشکی مقاومت فلسطین، صهیونیستها را غافلگیر کرد.

عضو دفتر سیاسی حماس با بیان اینکه گروه های مقاومت از سلاح خود برای دفاع از مسجدالاقصی استفاده کردند، گفت: در حال حاضر گروه های مقاومت فلسطین برای یک رویارویی احتمالی دیگر با رژیم صهیونیستی کاملاً آماده هستند.

نبرد گروه‌های مقاومت فلسطین با رژیم صهیونیستی تحت عنوان «شمشیر قدس» سرانجام بامداد جمعه پس از اعلام آتش بس، به پایان رسید. همانطور که پیش بینی می‌شد، رژیم صهیونیستی علیرغم رجزخوانی‌های فراوان، تحت فشار حملات موشکی و گسترده گروه‌های مقاومت در نهایت تَن به پذیرش آتش بس داد.

صهیونیست‌ها در حالی میدان نبرد با مقاومت فلسطین را ترک کردند که در نهایت مجبور شدند نسبت به توقف تجاوزات خود در منطقه «شیخ جراح» به گروه‌های مقاومت تضمین‌هایی بدهند. در همین ارتباط، «اسامه حمدان» عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی «حماس» تأکید کرد: «جنبش حماس از طریق واسطه‌ها ضمانت‌هایی را از رژیم صهیونیستی مبنی بر توقف تجاوز به غزه و نیز دست کشیدن از اقدامات تجاوزکارانه در شیخ جراح و مسجدالاقصی، دریافت کرده است».

«ابو عبیده» سخنگوی گردان‌های «عزالدین قسام» شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس در سخنانی تصریح کرد: «در جریان نبرد شمشیر قدس، گروه‌های مقاومت شکست سختی را به رژیم صهیونیستی تحمیل کردند. مقاومت فلسطین با هدف دفاع از قدس و مسجدالاقصی وارد نبرد مذکور شد».

از سوی دیگر، «نصر الشمری» معاون دبیرکل این جنبش مقاومت اسلامی تأکید کرد: نبرد «شمشیر قدس» موازنه قدرت را به نفع گروه‌های مقاومت فلسطین تغییر داد. معاون دبیرکل نجباء عراق تأکید کرد: می‌توان گفت که گروه‌های مقاومت فلسطین در جریان نبرد شمشیر قدس، موازنه قدرت را بازطراحی کردند. گروه‌های فلسطینی نه تنها از ملت خود که از عزت و کرامت امت اسلامی دفاع کردند.

اخبار مرتبط

پیام قدردانی جنبش حماس به ایران به دلیل حمایت از ملت و مقاومت فلسطین

حمایت از مقاومت فلسطین وظیفه همه آزادگان جهان است

فلسطینی‌ها سلاح‌ نو تولید می‌کنند/انگلیس را از تصمیمش برگردانیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha