سید حسن نصرالله:

مقاومت غزه خوش درخشید/از آیت الله خامنه ای و مردم ایران تشکر می کنم

مقاومت غزه خوش درخشید/از آیت الله خامنه ای و مردم ایران تشکر می کنم

به گزارش سراج24؛ سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان  به‌مناسبت سالروز آزاد سازی جنوب لبنان و عید پیروزی مقاومت سخنرانی خود را آغاز کرد. سخنرانی دبیرکل حزب الله لبنان در حال حاضر از شبکه المنار در حال پخش است. 

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در آغاز سخنرانی خود گفت، ما امروز در ماه مه  دو پیروزی را جشن می‌گیریم، یکی 25 مه 2000 در لبنان و دیگری 21 مه 2021 در غزه.

‎نصرالله در ابتدای سخنانش با اشاره به مقاومت فلسطین در رویارویی با صهیونیست‌ها در  جنگ اخیر غزه گفت: سران جنبش‌‌های مقاومت فلسطینی و فرماندهان شاخه‌های نظامی آن در نبرد اخیر در غزه  خوش درخشیدند.‎آنچه مقاومت در غزه انجام داد یک گام تاریخی بی‌نظیر در تاریخ نزاع با دشمن بود.

‎دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه سخنان خود به مناسبت آزادسازی جنوب لبنان تصریح کرد: پیروزی 2000 توسط ملت لبنان و مقاومت رقم خورد و نتیجه فداکاری جنبش‌ها و احزاب ملی بود.

‎وی در ادامه افزود: یکی از مهم‌ترین عوامل پیروزی 2000 موضع رسمی و ثابت مسئولان کشور، (امیل لحود رئیس جمهور اسبق، نبیه بری رئیس پارلمان و سلیم الحص نخست وزیر وقت لبنان) بود.

‎سید حسن نصرالله تاکید کرد:  آزادسازی لبنان در سال 2000 دوره پیروزی‌‌ها را بنا نهاد و در آن روز مقاومت این پیروزی را تقدیم به فلسطین کرد، زیرا هدف آنجا بود. 

‎وی ادامه داد: پیروزی لبنان در 2000 دوست و دشمن و مسئله فلسطین و روند درگیری‌ها را در مسیرهای راهبردی متفاوتی قرار داد.

علت جنگ اخیر غزه حماقت سران دشمن و محاسبات غلط آن بود

نصرالله تصریح کرد، علت جنگ اخیر غزه حماقت سران دشمن و محاسبات غلط آن بود. ورود قدس به دایره تهدید، خطری به وجود آورده که رهبران مقاومت را به سمت موضع‌گیری تاریخی، قاطع و جدید سوق داد.

دبیرکل حزب الله عنوان کرد : ارزیابی اسرائیل این بود که واکنش (مقاومت) به پروژه یهودی‌سازی در قدس فراتر از حرف و بیانیه نخواهد بود.

اقدام مقاومت فلسطین یک گام تاریخی بی‌نظیر در تاریخ منازعه با دشمن بود

‎دبیر کل حزب‌الله لبنان تاکید کرد: آنچه که غزه انجام داد یک گام تاریخی پیشرفته در تاریخ درگیری با دشمن است که بسیار ارزشمند است. غزه در تصمیم خود برای اجرای تهدیداتش در پاسخ به اقدامات رژیم اشغالگر در قدس، دوست و دشمن را شگفت زده کرد. مهمترین اشتباه در ارزیابی‌های دشمن این بود که به ذهنش خطور نمی‌کرد غزه یک تصمیم تاریخی مهم بگیرد.

تحول تاریخی در نبرد «شمشیر قدس»

سید حسن نصرالله در این باره به تحول تاریخی در جنگ غزه اشاره کرد و گفت: اهالی غزه و مقاومت آن آماده دفاع و فداکاری در راه قدس و مسجدالاقصی بودند. تحول تاریخی در نبرد «شمشیر قدس» این بود که غزه برای حمایت از قدس و اهالی آن وارد نبرد شد و نه حمایت از غزه.

‎وی در ادامه خطاب به صهیونیست‌ها گفت: لازم است بدانید که آسیب زدن به قدس و مسجدالاقصی با تجاوزات دیگری که انجام می‌دهید متفاوت است.‎

نصرالله اظهار داشت، نبرد شمشیر قدس چیزی را آشکار کرد که صهیونیست‌ها باید بفهمند و در ارزیابی‌هایشان تجدید نظر کنند.‎

وی افزود: مقاومت غزه معادله جدیدی ایجاد کرد که آن مسجدالاقصی و قدس در برابر «مقاومت مسلحانه» است. 

«قدس در برابر جنگ منطقه‌ای» معادله جدید نصرالله

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه از معامله جدیدی در نبرد آینده با رژیم صهیونیستی سخن گفت و افزود: معادله ای که باید به آن برسیم این است: قدس در برابر جنگ منطقه‌ای و تجاوز به قدس به معنای جنگ منطقه‌ای است که یعنی نابودی اسرائیل.‎ هنگامی که اسرائیل با این معادله مواجه شود می‌داند که هر اقدامی منجر به نابودی آن خواهد شد.

‎نصرالله افزود، هنگامی که مقدسات اسلامی و مسیحی در معرض خطر جدی قرار بگیرد خطوط قرمز معنایی ندارد. همه جهان در نبرد اخیر دیدند که یک ملت فلسطین وجود دارد که با یک روح به سمت یک هدف پیش می‌رود.

در جنگ اخیر غزه «معامله قرن» متلاشی شد

دبیر کل حزب‌الله لبنان ادامه داد: نبرد شمشیر قدس جایگاه و اعتبار مسئله فلسطین را به آن برگرداند و آن را به رسانه ها تحمیل کرده است. از نتایج این نبرد احیای فرهنگ و روح مقاومت به عنوان تنها راه برای بازگرداندن سرزمین بود. نبرد شمشیر قدس ضربه ای مهلک به روند عادی‌سازی و کشورهای سازشکار و رسانه‌های آنها بود. بعد از این نبرد می‌توانیم صراحتا بگوییم که معامله قرن سرنگون و متلاشی شد. یکی دیگر از نتایج نبرد شمشیر قدس نمایش دوباره چهره زشت و واقعی اسرائیل به عنوان یک رژیم آپارتاید بود.‎

نبرد اخیر توانایی‌های موشکی مقاومت را نشان داد

‎سید حسن نصرالله به دستاوردهای این دور از نبرد مقاومت غز اشاره و تصریح کرد: همچنین یکی از نتایج نبرد شمشیر قدس هدایت قطب‌نما در منطقه به سمت دشمن واقعی است. یکی دیگر از نتایج این نبرد ورود نوار غزه به کل معادله فلسطین است که پیشرفت بزرگی در جنگ محسوب می شود. یکی از دستاوردهای اخیر مقاومت در غزه قدرت ادامه شلیک موشک‌ها در ساعاتی بود که از قبل اعلام کرده بود. نبرد اخیر توانایی‌های موشکی مقاومت در سطح کیفی و کمی و برد موشک ها را نشان داد.

یک نتیجه دیگر این جنگ شکست رژیم صهیونیستی در مقابله با موشک‌های مقاومت بود که بیانگر شکست اطلاعاتی دشمن است. درحالی که نتانیاهو به گنبد آهنین افتخار می‌کرد و آن را در هر بازاری ارائه می‌کرد.‎

فلج کردن امنیت رژیم صهیونیستی یک دستاورد نظامی بی‌سابقه بود

‎وی در ادامه تاکید کرد، هنگامی که اسرائیل در همه جای فلسطین احساس ناامنی داشته باشد حداقل کاری که می تواند انجام دهد این است که این سرزمین را ترک کند. از جمله مهمترین دستاوردهای نبرد شمشیر قدس فلج کردن امنیت رژیم صهیونیستی بود که یک دستاورد نظامی بی سابقه است.

جنگ اخیر بر چهره امن رژیم صهیونیستی در خارج خط بطلان کشید

دبیر کل حزب‌الله در ادامه با اشاره به نتایج و پیامدهای این جنگ  تصریح کرد: یکی از نتایج جنگ اخیر پایان چهره امن رژیم صهیونیستی در خارج بود. یکی دیگر از نتایج این نبرد این بود که رژیم اشغالگر مجبور شد در برابر فلسطینیان مناطق 1948 قرار بگیرد که دشمن صهیونیستی آن را یک تهدید موجودیتی توصیف می کند. 

قوی‌ترین ارتش منطقه نتوانست وارد جنگ زمینی شود و این یک شکست استراتژیک است

وی اظهار داشت: یکی از نتایج جنگ اخیر غزه شکست دشمن در رسیدن به انبارهای موشک‌های مقاومت بود که هنوز شلیک نشده اند. همچنین از دیگر نتایج این جنگ شکست دشمن در ارزیابی پاسخ عزه و فلسطینیان 1948 بود. یکی از مظاهر شکست دشمن در جنگ اخیر این بود که وارد جنگ زمینی نشد. قوی ترین ارتش منطقه نتوانست وارد جنگ زمینی شود و این یک شکست استراتژیک است و صرفا یک شکست عادی نیست. همچنین یکی از مظاهر شکست دشمن عدم توانایی آن در ارائه چهره پیروزی بود.

اخبار مرتبط

پیام نماینده ولی فقیه در سپاه قدس به دبیر کل حزب الله لبنان

سید حسن نصر الله: به قدرت نسل حاضر اعتقاد دارم

0 نظر

ارسال نظر

capcha