واقعه غدیر محور گسترش فضائل اسلامی و انسانی است

واقعه غدیر محور گسترش فضائل اسلامی و انسانی است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری ظهر سه شنبه در نشست بنیاد غدیر خراسان شمالی که در دفتر امام جمعه بجنورد برگزار شد با اشاره به جایگاه و اهمیت موضوع غدیر و این عید بزرگ اسلام، اظهار کرد: غدیر محور وحدت است؛ زیرا اصل قصه غدیر را شیعه و سنی قبول دارند و اختلافی در آن نیست هرچند در تفسیر آن اختلافاتی وجود دارد.

امام جمعه بجنورد ادامه داد: اهمیت و صحت موضوع غدیر و خطبه آن در حدی است که حتی پیروان وهابیت هم نمی‌توانند منکر اصل غدیر شوند؛ بلکه فقط تلاش می‌کنند واژه ولی و ولایت را به گونه دیگری تفسیر کنند.

وی با بیان اینکه غدیر موعد بیان مناقب امام علی (ع) و روز انسانیت و فضائل انسانی است، افزود: غدیر روزی است که می‌شود با استفاده از آن انسان کامل را با محوریت امام علی (ع) به جامعه معرفی کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری بیان داشت: در این روز فضائل انسانی از زبان پیامبر گرامی اسلام (ص) در رثای امام علی (ع) مطرح می‌شود، فضایلی که ضروری است در جامعه ترویج و تبلیغ شود.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: امام علی (ع) محوریت همه خوبی‌ها را دارد؛ به همین دلیل هم باید غدیر را محور گسترش فضائل اسلامی و انسانی در بین جامعه اعم از شیعه و سنی قرار داد.

وی افزود: علی (ع) تنها متعلق به شیعه و حتی مسلمانان نیست؛ بلکه متعلق به جهانیان و تمام انسان‌ها است؛ به‌گونه‌ای که وقتی فردی نهج‌البلاغه را می‌خواند حتی اگر به اسلام و سایر ادیان الهی هم اعتقادی نداشته نباشد باز هم می‌تواند از آن بهره بگیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری در انتها تصریح کرد: مباحثی که امام علی (ع) در زمینه‌های مختلف مطرح کرده، می‌تواند محور همه ادیان آسمانی و بلکه کل جهان بشریت بوده و زمینه‌ساز تعالی تمام جوامع انسانی باشد.

اخبار مرتبط

حدیث/توصیه ای به مسئولان

تفسیر حدیثی امام علی (ع) از قرآن به‌زودی چاپ می‌شود

واقعه غدیر محور گسترش فضائل اسلامی و انسانی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha