آزادی چیست؟ پاسخ شهید عبدالحمید دیالمه به این سوال فلسفی

آزادی چیست؟ پاسخ شهید عبدالحمید دیالمه به این سوال فلسفی

به گزارش سراج24، «آزادی چیست؟» از سری مجموعه ضابطه حرکت بر صراط مستقیم از شهید دکتر عبدالحمید دیالمه در ۵۴ صفحه و بهای ۱۰ هزار تومان توسط نشر معارف به چاپ رسید و هم اکنون در تمام فروشگاه‌های پاتوق کتاب و کتابفروشی‌های جبهه فرهنگی انقلاب در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

«آزادی چیست؟» سخنرانی شهید دکتر دیالمه در جمع دانشجویان در پاسخ به سوالی با موضوع آزادی در جامعه‌های شرقی و غربی و دیکته آن توسط غرب و شرق‌گراهای ایرانی بوده است. نشر معارف تا کنون از مجموعه سخرانی‌های شهید دکتر دیالمه کتاب‌هایی با عنوان «انسان خلوت و خلوت انسان»، «طراح هدایتی»، «مذهب در بوته تاریخ»، «انسان در قالب زمان» و ... به چاپ رسانده است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«آن‌ها می‌گویند: «ما دو نوع آزادی داریم، یک نوع آزادی‌هایی که حد و مرز ندارد و نوع دیگر آزادی‌هایی که حد و مرز دارد.» می‌پرسیم، آزادی‌هایی که حد و مرز دارند کدامند؟ می‌گویند: «همین لیبرالیسم»، البته شرح خواهم داد که این هم حد و مرز ندارد و این که می‌بینید گاهی در صحبت‌ها و سخنرانی‌ها، می‌گویند: «ما وقتی می‌گوییم آزادی، نه به دلیل این که این آزادی حد نداشته باشد، بلکه ما برای آزادی حد و مرز قائلیم»، باید بررسی کنیم که آیا این حد و مرزی را که آنها می‌گویند امکان تحقق دارد یا نه؟ منظورشان از حد چیست؟»

اخبار مرتبط

تالیف زندگینامه شهیده «پروین ناصحی»؛ پزشکی که فرشته نجات رزمندگان شد

تولید 9 کتاب صوتی همزمان با هفته دفاع مقدس در انتشارات آستان قدس رضوی

6 کتاب انتشارات انقلاب اسلامی تجدید چاپ شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha