قانون محور بررسی احراز صلاحیت ها در شورای نگهبان است

قانون محور بررسی احراز صلاحیت ها در شورای نگهبان است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام ناصر شکریان امیری با اشاره به اتمام کار بررسی صلاحیت‌های نامزدهای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری کشور توسط شورای نگهبان، گفت: شورای نگهبان یکی از اثرگذار ترین نهادهای انقلاب اسلامی و یکی از ارکان پرافتخار جمهوری اسلامی است و قانون، مهم‌ترین محور بررسی احراز صلاحیت‌ها افراد در شورای نگهبان است.

وی با اشاره به اهمیت این دوره از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در کشور و با توجه به اتمام پایان بررسی صلاحیت نامزدهای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان، اظهار داشت: جایگاه شورای نگهبان در نظام مقدس جمهوری اسلامی مظهر اعتماد مردم است و یکی از نهادهای پر افتخار ایران اسلامی است.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری متعدد انتخابات در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور و با تاکید بر برگزاری هر چه باشکوه این دوره از انتخابات و اهمیت آن، افزود: عملکرد قانونی و انقلابی شورای نگهبان در تمام اداور این سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برهیچ کس پوشیده نیست و یکی از مؤثرترین نهاد و دستگاه حاکمیتی برای حفظ و حراست نظام، شورای نگهبان است.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حساسیت انجام مسئولیت‌ها در این نهاد اثرگذار، تصریح کرد: شورای نگهبان امین ملت پر افتخار ایران اسلامی است و مظهر اعتماد مردم برای بررسی صلاحیت‌های افراد و کاندیدهای مورد نظر است و باید از دقت نظر و قاطع بودن این نهاد انقلابی در بررسی صلاحیت‌ها تقدیر کرد.

حجت الاسلام ناصر شکریان امیری شورای نگهبان را تضمین کننده ارزش‌ها و اصول انقلاب اسلامی دانست و تاکید کرد: اهمیت شورای نگهبان برای نظام مقدس جمهوری اسلامی حیاتی است و امروز با بررسی صلاحیت‌های نامزدهای انتخاباتی سیزدهمین دوره ریاست جمهوری این اهمیت نهاد انقلابی بیش از پیش برای همگان مشخص شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به فرمایشات معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (حفظه الله) در خصوص تضعیف شورای نگهبان، خاطر نشان کرد: حضرت امام (ره) فرمودند تضعیف و توهین به اعضا و فقهای شورای نگهبان، امری خطرناک برای کشور است و رهبری معظم انقلاب بارها بابت این موضوع هشدار دادند و همه باید قانون را فصل الخطاب خود قرار دهند.

استاد برجسته حوزه و دانشگاه در مازندران در پایان با اشاره به اهمیت انتخابات در جمهوری اسلامی به خصوص در این دوره از انتخابات، بیان داشت: انتخابات یکی از مهم‌ترین رویداد نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی گفت: با توجه به برنامه ریزی دشمنان این نظام مقدس باید در این دوره از انتخابات پر شورتر و با انگیزه بیشتر حاضر شد و قطعاً دولت آینده می‌تواند با نگاه گفتمان انقلاب و پرتلاش‌تر ایران اسلامی را در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دهد و بسیاری از مشکلات ناشی از سو مدیریت‌ها را با اتکاء به توان و ظرفیت داخلی و باور به ما می‌توانیم حل کند و قانون مهم‌ترین ابزار و محور بررسی احراز صلاحیت افراد و نامزدهای انتخاباتی در شورای نگهبان قانون اساسی است.

اخبار مرتبط

تجمع مردم شیراز در اعتراض به هتک حرمت خانواده شهید خادم صادق

حجاب و عفاف، چالشی هر روزه و یک اتفاق

حمله برخی اشخاص به شورای نگهبان نارواست

0 نظر

ارسال نظر

capcha