ساخت ۶۰ درصد مدارس ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق صعب العبور

ساخت ۶۰ درصد مدارس ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق صعب العبور

به گزارش سراج24 محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام صبح سه شنبه در مراسم برنامه‌های حمایتی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از دانش آموزان بازمانده از تحصیل و اختتامیه رویداد رویش احسان با محوریت تحقق عدالت آموزشی، اظهار داشت: عدالت خواهی محور نظام است که اگر چنین نباشد نظام ما نمی تواند موفق عمل کند.

وی گفت: عدالت آموزشی از محوری ترین برنامه های ما است چرا که اگر عدالت آموزشی نباشد بخشی از دانش آموزان ما جزئی از اقشار مظلوم خواهند شد و نمی توانند به فراخور استعدادشان زندگی خوبی را تشکیل دهند.

مخبر ادامه داد: در ستاد اجرایی کارها به صورت الگوسازی انجام می شود و دو محور توسعه سخت افزاری و نرم افزاری را در پیش گرفته ایم.

وی افزود: به دنبال توسعه عدالت آموزشی هستیم و در بحث سخت افزاری دو هزار مدرسه ساخته ایم و امسال هزار مدرسه کانکسی را با همکاری آموزش و پروروش به ثابت تبدیل کرده ایم.

رئیس اجرایی ستاد فرمان امام گفت: در بحث نرم افزاری کا با موجی از دانش آموزان بازمانده از تحصیل مواجه هستیم.

وی افزود: امروز بلاخره با توسعه ابزار فضای مجازی و خدمات اینترنتی می توان این مشکل را حل کرد.

مخبر با اشاره به اینکه نمایشگاه دستاوردهای عدالت آموزشی دو پیام را به دنبال داشت تصریح کرد: این نمایشگاه دو پیام به دنبال داشت ابتدا پیدا کردن گره ها در مناطق محروم و مشکلات دانش آموزان مناطق محروم و دوم حل این مشکلات با استفاده از ابزار و امکانات موجود.

وی اظهار کرد: در ستاد اجرایی فرمان امام در نظر داریم در غالب چند تفاهم نامه با کمیته امیداد در زمینه استعداد یابی و با آموزش و پرورش برای پوشش این خدمات مشکلات دانش آموزان بازمانده از تحصیل را رفع کنیم.

مخبر بیان کرد: در سیستان و بلوچستان ۶۰ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل را مشکلاتشان را رفع کردیم و به نظرم چنین رویدادهایی بسیار خوب هستند.

وی با اشاره به محرومیت دانش آموزان ساکن در مناطق صعب العبور گفت: بیش از ۶۰ درصد از دو هزار مدرسه ساخته شده اختصاص به مناطق صعب العبور دارند چراکه معتقدیم که همه دانش آموزان از امکانات تحصیلی باید بهره مند باشند.

اخبار مرتبط

آغاز پروژه آبرسانی سپاه خوزستان به جفیر

اجرای ۳۴ هزار طرح عمرانی برکت در ۴۵۰۰ روستا

صدور مجوز واکسیناسیون عمومی با واکسن «کوو ایران برکت» پس از تأیید وزارت بهداشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha