دغدغه حاج قاسم؛ شایسته گزینی و انتخاب صحیح

دغدغه حاج قاسم؛ شایسته گزینی و انتخاب صحیح

به گزارش سراج24، هر صبح و عصر و شامگاه در اینجا همین خبر است، مردم دور مرد میدان حلقه می‌زنند و چنان اشک می‌ریزند که گویی تازه خبر شهادتش را شنیده‌اند، علت ارادت مردم به خصوص همشهریانش یک چیز است؛ او مرد میدان بود و هنوز هم مردم او را الگو فرمانده خود می‌دانند و هر زمان دلشان می‌گیرد به گلزار شهدا می آیند و پای سخن رانی های ضبط شده‌اش می‌نشینند و یا دور راویان جمع می‌شوند و از او می‌شنوند.
این دور هم جمع شدن‌ها هر چند به دلیل شیوع کرونا رنگ و بوی دیگری گرفته اما همچنان تداوم دارد، قبل از شهادت حاج قاسم هم اوضاع همین بود، مردم کرمان این مرد را واقعاً مرد میدان می‌دانند. او دلش یک رنگ بود، نه ثروت اندوخت و نه دنبال جایگاه و مقام بود.

حاج قاسم یک روز در مقابل داعش مرد میدان نبرد بود و یک روز هم در جمع مردم کرمان آنها را به تداوم پایمردی و پیروی ولایت دعوت می‌کرد و یک روز هم در خانه مادر شهید پای درد و دلش می‌نشست و روز دیگر یتیم نوازی می‌کرد.

دغدغه حاج قاسم؛ شایسته گزینی و انتخاب صحیح

از میدان نبرد پروژه‌های محرومیت زدایی را پیگیری می‌کرد و در صورت بروز زمین لرزه و سیل در هر جای کشور پای کار بود تا دردی از دل‌ها بردارد.
هر جا نیاز بود قفل‌های دیپلماسی را باز می‌کرد و چند روز بعد در همین گلزار شهدا در جمع جوانان شهر روایت گری می‌کرد حالا شهادتش هم الگویی برای همین جوانان شده است.

حالا حاج قاسم بیشتر از گذشته مورد توجه جوانان جبهه مقاومت است به طوری که حتی در جنگ غزه جوانان لبنانی با حضور در گلزار شهدای کرمان برای مقابله با اسرائیل هم قسم می‌شدند.

اما این روزها ایام انتخابات است و دوران مشارکت در تصمیم گیری و انتخاب افرادی شایسته و پاسخگو برای شورای شهر و فردی اصلح و مدبر برای ریاست جمهوری اهمیت فراوانی دارد.

انتخاب صحیح رمز انتخاب پیش رو است

این سخن حاج قاسم را همه به یاد دارند که مقام‌ها و جایگاه‌ها می‌گذرد اما این انتخاب صحیح مردم است که آنها را عاقبت به خیر می‌کند. قفل‌های برجای مانده بسیار است و رفع آنها مرد میدان می‌طلبد اما انتخاب مرد میدان مسئولیت‌ها چه کسی است.

پای حرف مردم می‌نشینیم، غفار، جوانی سبزه رو از اهالی بندرعباس است که می‌گوید به عشق حاج قاسم در گرمای این روزهای هرمزگان خود را به گلزار شهدا رسانده است. می‌گوید: عشقی که از او نسبت به مردم سراغ دارم و صداقتش من را مرید این مرد کرده است و ادامه راهش این روزها به شرکت در انتخابات و انتخاب فرد اصلح و مدبر ختم می‌شود.

منتخبان ریاست جمهوری و شورا باید دغدغه مردم را داشته باشند

این جوان هرمزگانی می‌گوید: متأسفانه این روزها ترک فعل‌های زیادی را از سوی برخی از مسئولان می‌بینیم، کمبود برخی از اجناس، قطعی برق، گرانی و … همه اینها عاملش عدم مدیریت و ترک فعل است.

وی می‌گوید: چرا در گذشته شوراهای شهر برخی از شهرها منحل شد و یا برخی‌ها دستگیر شدند چون اینها مرد میدان نیستند و انتخاب اشتباه در گذشته چنین وضعیتی را رقم زد.

وی در خصوص شایسته گزینی گفت: فرد شایسته کسی است که به خاطر مردم آماده باشد نه اینکه از حالا غیر قانونی در فضای مجازی شروع به تبلیغات کرده باشد این افراد دنبال پست و مقام هستند نه خدمت به مردم.

غفار می‌گوید: ما فردی خادم به مردم و نظام می‌خواهیم ما یک ولایتمدار انقلابی می‌خواهیم که برای کشور کار کند نه اینکه بعد از مدتی خبر اختلاس و پرونده‌های آن‌چنانی اطرافیانشان به گوش رسد.

مریم حسنی دیگر زائر گلزار شهدای کرمان است که می‌گوید: حاج قاسم از جانش گذشت که برای ملت مسلمان منطقه کاری انجام دهد در میان گلوله‌ها و داعش که سر مدافعان حرم را می‌بریدند می‌جنگید اما برخی از مدیران ما با وجود اینکه می‌بینند مشکلات مردم چیست اما تلاش نمی‌کنند در اتاقهاشان نشسته‌اند اما حقوق‌های میلیونی می‌گیرند، درد ملت را فردی می فهمد و رفع می‌کند که از جنس مردم باشد و همنشین شأن شود نه اینکه درب اتاقش به روی مردم بسته است و حتی نمی‌داند که مردم در چه وضعی هستند.

وی می‌گوید: امکان نداشت حاج قاسم را در جایی از شهر ببینی و مشکلی را بگویی اما کاری انجام ندهد، امکان نداشت حاج قاسم قفلی بر یک مشکل در استان ببیند اما برای رفع آن تلاش نکند.

داوطلبان حاج قاسم را الگوی خود قرار دهند

وی از کاندیداها خواست حاج قاسم را بشناسند و دنیای وی را ببینند؛ بعد وارد عرصه انتخابات شوند معیار ما مردی مانند حاج قاسم است فردی که مرد میدان بود.

دغدغه حاج قاسم؛ شایسته گزینی و انتخاب صحیح

محمد صدیقی جوان دیگری است که می‌گوید: همه چیز در اخلاص حاج قاسم و خدا شناسی و ولایتمداری او خلاصه می‌شد، وقتی اخلاص داشته باشی دروغ نمی‌گویی، ظاهرسازی نمی‌کنی، برای مردم کار می‌کنی و ترک فعل نمی‌کنی اما اگر نداشته باشی حتی مشکلات مردم رو هم نمی‌دانی و باور نمی‌کنی.

وی گفت: حاج قاسم برای اسلام کار می‌کرد، برای خودش کار نمی‌کرد و منیت نداشت، اما همین جا مدیرانی را می‌بینید که با کت و شلوار می آیند عکس می‌گیرند و می‌روند! ما در انتخابات چنین افرادی نمی‌خواهیم ما مرد میدان نیاز داریم.

وی ادامه داد: الگوی ما حاج قاسم است اگر مرد میدان هستید بسم الله، ما هم رأی می‌دهیم اما اگر دنبال پست و مقام هستید این عرصه برای شما مناسب نیست.

عباس محمدی مردی سالخورده است که به زیارت شهدا آمده است و می‌گوید: کسانی که کاندیدا می‌شوند الگوشان حاج قاسم و شهدا باشند چون جانشان را برای نظام و مردم می‌گذارند.

وی تصریح کرد: حرفی که می‌زنند مردم عمل باشند و انجام دهند، باید ولایتمدار باشند و بعد از مدتی همه چیز را فراموش نکنند افراد شایسته باید وارد این میدان شوند و مردم را دوست داشته باشند.

داوطلبان برنامه شفاف و مشخص داشته باشند

این شهروند اصفهانی ادامه داد: کاندیداها باید درد دل مردم را بدانند، مشکلات را ببینند و برنامه دقیق برای حل مشکلات داشته باشند.

وی گفت: هر رأی ما یک تأیید به برنامه‌های این افراد است پس باید تحقیق کنیم انها را بشناسیم از آنها برنامه بخواهیم و پس از رأی دادن آنها با پاسخگو نسبت به رأی بدانیم و مطالبه کنیم.

وی تصریح کرد: مشارکت مردم الزامی است ما انتخاب مناسب را انجام دهیم و این حرف حاج قاسم را به یاد داشته باشیم که اگر رئیس جمهور عالم هم باشیم سرانجام تمام می‌شود و باید پاسخگو باشیم.

حاج قاسم همیشه یک حرف می‌زند و آن اینکه انتخاب راه درست بسیار مهم است و مردم جدا از سیاست ورزی ها باید ولایتمدار باشند و پیرو رهبر فرزانه انقلاب برای موفقیت نظام اسلامی که مرکز و محور مقاومت و اسلام است تلاش کنند.

اخبار مرتبط

فعالیت ۱۰۰۰ جهادگر در طرح حاج قاسم سلیمانی البرز

کاروان‌های زیارتی به کرمان اعزام نشود

حضور مردم ایران در انتخابات تضمین‌کننده حرکت انقلاب اسلامی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha