مستند داستانی«شهید محمدعلی شاهمرادی» اکران شد

مستند داستانی«شهید محمدعلی شاهمرادی» اکران شد

به گزارش سراج24، مستند داستانی «شهید محمدعلی شاهمرادی» برای اولین بار توسط ذوب آهن اصفهان و به مناسبت یادبود و پاسداشت شهدای فتح خرمشهر رونمایی و اکران شد. شهید محمدعلی شاهمرادی فرمانده لشکر تیپ قمر بنی هاشم هشت سال دفاع است که شهرستان لنجان اصفهان دیده به جهان گشوده و پس از عملیات و پیروزی‌های متعدد، سرانجام در عملیات کربلای ۵ در تاریخ دوم دی ماه ۶۵ به درجه رفیع شهادت نائل شد.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در برنامه اکران این مستند ضمن خوشامدگویی به خانواده شهدا و فرماندهان سپاه یکی از وظایف ذوب‌آهن اصفهان را حفظ ارزش‌های دینی و اخلاقی عنوان کرد و اظهار داشت: پرداختن به ارزش‌های دینی و اخلاقی به ویژه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا بخشی از وظایف اجتماعی و فرهنگی ذوب آهن است که در کنار اقدامات صنعتی به عهده دارد.

منصور یزدی‌زاده افزود: ذوب‌آهن اصفهان بالغ بر ۲۰۰ شهید صنعتی تقدیم نظام و کشور کرده و این شرکت سهامی سعی کرده در همه فعالیت‌های صنعتی خود ارزش‌ها دینی را پیاده کند.

لشکر قمر بنی هاشم جناح‌دار همیشگی راست عملیات

فرمانده سپاه قمر بنی هاشم چهارمحال و بختیاری نیز در این برنامه با اشاره به اینکه سردار شاهمرادی با نام رزمندگان تیپ قمربنی هاشم وزین است، گفت: روز سوم خرمشهر دشمن آمده بود که بماند و برکات معنوی خرمشهرباعث شد که تسخیر ناپذیر باشد.

علی محمد اکبری ادامه داد: رهبری فرمودند خرمشهرها در پیش است که امروز وظیفه داریم در میدان انتخابات به عنوان خرمشهر دیگر حضور داشته باشیم.

شهید شاهمرادی مانند یگان ویژه عمل می‌کرد

وی با بیان اینکه شهید شاهمرادی جز افتخارات تیپ قمربنی هاشم بود، گفت: هرجا عملیاتی بود با رشادت‌های این لشکر و فرماندهی شهید شاهمرادی به پیروزی می‌رسید چراکه لشکر قمربنی هاشم باید جناح دار راست عملیات باشد.

فرمانده سپاه قمر بنی هاشم چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: شهید شاهمرادی منش عشایری داشت و همیشه به یاد دارم که در عملیات والفجر به فرماندهان روحیه می‌داد، شهید خوش‌اخلاق و بذله‌گو و هرجایی حضور داشت مانند یگان ویژه وارد منطقه می‌شد.

بازسازی صحنه‌های جنگ در استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری

کارگردان مستند سردار شهید محمدعلی شاهمرادی نیز با بیان اینکه شروع ساخت مستند از سال ۱۳۹۷ بود، اظهار داشت: گروهای راویان فتح لنجان ایده‌های مختلفی برای ساخت مستند داشتند و بلاخره این کار به عهده روابط عمومی ذوب‌آهن اصفهان سپرده شد.

وی ادامه داد: پژوهش این مستند به مدت ۶ ماه به طول انجامید و این مستند بلند ۹۰ دقیقه‌ای سردار شهید محمدعلی شاهمرادی در قالب ۴۰ سکانس و با حضور ۲۰۰ نفر عوامل صحنه و پشت صحنه طی سی شبانه روز در استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری تصویربرداری شد.

سید صفی الله حسینی خاطر نشان کرد: مستند داستانی سردار شهید شاهمرادی بر اساس روایت مصاحبه شوندگان، شامل خانواده، دوستان، همرزمان و فرماندهان دفاع مقدس بازسازی شده و قریب به ۴۵ مصاحبه ثبت و ضبط شد.

اخبار مرتبط

رقابت در «سینماحقیقت» جدی است

اکران رایگان ۳ فیلم تئاتر در هفته کتاب

فردای بعد از لغو قانون حجاب در ایران چه خواهد شد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha