حماسه های مردم ایلام در دفاع مقدس برای نسل جوان بازگو شود

حماسه های مردم ایلام در دفاع مقدس برای نسل جوان بازگو شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار در جلسه شورای فرهنگ عمومی این استان در حسینیه حضرت زینب کبری (س) با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر، اظهار کرد: درسی که فتح خرمشهر گرفته می‌شود این است که در آن زمان جهان برای تهیه ابتدایی‌ترین وسیله دفاعی با ما همکاری نمی‌کردند، خداوند کمک کرد و خرمشهر آزاد شد و خسارت زیادی به دشمن وارد شد.

وی تصریح کرد: اگر این نگاه پشتیبانی خداوند از نظام و انقلاب اسلامی و مردم در روند کارهای پیش رو جاری باشد به طور قطع موفق خواهیم شد و بر هر مشکلی فائق خواهیم شد.

امام جمعه ایلام ابراز کرد: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مرحله‌ای از پیشرفت قرار گرفته است که قابل مقایسه به آن زمان نیست و همه این توفیقات به مدد نگاه الهی بوده است.

وی گفت: باید زمینه‌ای فراهم شود که خاطرات و حماسه‌های مردم ایلام در دفاع مقدس بیان و به نسل جوان و کشور معرفی شود.

امام جمعه ایلام بیان کرد: ساخت فیلم و سریال فاخر با محوریت دفاع مقدس در استان ضروری است.

وی با اشاره به اینکه امسال انتظار می‌رود که جلسات شورا در طول سال بر اساس زمانبندی انجام شده توسط دبیر شورا برگزار شود تا بتوانیم دین خود را به شهدا و نظام اسلامی ادا کنیم، گفت: بسیاری از محلات شهر ایلام فاقد مسجد و مکان فرهنگی و مذهبی هستند.

وی عنوان کرد: بر اساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی باید پیگیری‌های لازم از سوی دستگاه‌های اجرایی مختلف در راستای اختصاص زمین برای ساخت مسجد در محلات فاقد مسجد انجام گیرد.

وی گفت: دشمنان در تلاش هستند که مردم در پای صندوق‌های رای مشارکت نداشته باشند، اما در انتخابات امسال هم با مشارکت و حضور حداکثری بار دیگر امید دشمنان را ناامید خواهند کرد.

اخبار مرتبط

رونمایی از دو کتاب دفاع مقدس در اسدآباد

جبهه پایداری: اشتباهی راهبردی است که دفاع مقدس را در بُعد نظامی منحصر کنیم

پیام تبریک معاون اول قوه قضائیه به مناسبت هفته دفاع مقدس

0 نظر

ارسال نظر

capcha