«اتوبوس شهدا» به‌زودی به ایستگاه نشر می‌رسد

«اتوبوس شهدا» به‌زودی به ایستگاه نشر می‌رسد

به گزارش سراج24، رمان جدید محمدرضا شرفی خبوشان درباره زندگی شهید محمدعلی الله‌دادی از شهدای مدافع حرم‌، به‌زودی توسط انتشارات خط مقدم منتشر و راهی بازار نشر می‌شود. این‌کتاب یکی از عناوین رمان‌های نوجوان مجموعه «فرماندهان شهید»‌ است که این‌ناشر چاپ می‌کند.

محمدرضا شرفی خبوشان نویسنده این‌کتاب متولد ۱۳۵۷، کارشناس ارشد و مدرس زبان و ادبیات فارسی و برنده‌ نشان بهترین اثر برگزیده کتاب سال دفاع مقدّس در سال ۱۳۸۹ برای کتاب بالای سر آب‌ها، بهترین اثر برگزیده رمان نوجوان جشنواره داستان انقلاب برای کتاب «موهای تو خانه ماهی‌هاست» و جایزه‌ جلال آل احمد برای رمان «بی‌کتابی» است.

کتاب «اتوبوس شهدا»، روایت بخش‌هایی از زندگی شهید الله‌دادی از شهدای شاخص مدافع حرم است که در دوران دفاع مقدس مجروح شد و پس‌از آن مسئولیت‌های مهمی همچون فرمانده سپاه یزد را به عهده گرفت. او به دعوت سردار سلیمانی ابتدا به لبنان و سپس به سوریه رفت و در مسئولیت‌های مهم و فرماندهی‌های حساس مختلفی خدمت کرد. سرانجام هم در مرز سوریه و بلندی‌های جولان اشغالی، توسط بالگردهای رژیم اشغالگر قدس به شهادت رسید.

«اتوبوس شهدا» درباره نوجوانی است که در یزد زندگی می‌کند و در اثر یک رخداد به زندگی شهید الله دادی علاقه‌مند می‌شود و پس از همراهی با دوستان و هم‌رزمان شهید با ابعاد مختلفی از زندگی شهید آشنا می‌شود. حرکت و جست‌وجوی یک نوجوان، کنج کاوی او برای دانستن از زندگی و چگونه زیستن مردی که از او اطلاع اندکی دارد، کنج کاوی و حرکت یک نوجوان برای کشف ابعاد زندگی شهید الله دادی درون‌مایه اساسی این کتاب است.

شرفی خبوشان درباره اتوبوس شهدا گفته در این کتاب به واسطه جست‌وجوگری شخصیت نوجوان، مخاطبان با ابعاد زندگی شهید الله دادی آشنا می‌شوند. آرمان‌های ایمان، نظم در زندگی و کمک به هم نوعان، شهادت‌طلبی و جهاد در راه خدا، تعهد به انجام وظیفه الگوهایی است برای نوجوانان که در مسیر این جست‌وجو به دست می‌آیند.

 

اخبار مرتبط

کتاب «نظام سیاسی در اسلام» به چاپ رسید

کتاب «قیام و قلم» از سوی هیأت رزمندگان اسلام منتشر شد

«آخرین آفتاب» منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha