نماینده ولی فقیه در گیلان:

خدا باوری ملت ایران و رزمندگان رمز پیروزی در فتح خرمشهر بود

خدا باوری ملت ایران و رزمندگان رمز پیروزی در فتح خرمشهر بود

به گزارش سراج24، آیت‌الله رسول فلاحتی دوشنبه در مراسم بزرگداشت سوم خرداد در گلزار شهدای رشت با بیان اینکه شیرینی روزهای فتح خرمشهر همچنان باقی مانده است، اظهار کرد: خرمشهر نماد شوکت و عزت بود و همه رزمندگان در تلاش بودند که آن را آزاد کنند تا عزت به خرمشهر برگردد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه معادلات منطقه در طی آزادسازی خرمشهر تغییر کرد، افزود: کسانی که دشمن را کامل تجهیز کرده بودند یکباره شوکه شدند و باور کردند چیزی که معادلات نظامی را تغییر دهد سلاح جنگی نیست بلکه باید آن را در جای دیگری جست.

وی تصریح کرد: تحلیلگران غربی اذعان کردند که ایران با سلاح خود برای جهان خطرناک نیست بلکه منابع انسانی این کشور برای دشمنان آن خطر دارد.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه امروز مجاهدان از جایگاهی در نزد خدا برخوردارند که احدی از آن با خبر نیست، اضافه کرد: خداوند به مجاهد شهید اجازه می‌دهد که هر چه می‌خواهد در روز قیامت افراد را مورد شفاعت خود قرار دهد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به رمز ماندگاری خرمشهر در تاریخ، بیان کرد: مردم و رزمندگان ایمان به خدا داشتند و خداباوری اولین عامل آزادی بشر است.

وی اضافه کرد: ایثار، رهبری امام خمینی (ره) و امدادهای غیبی پروردگار از دیگر عوامل پیروزی رزمندگان در آزادسازی خرمشهر است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه دشمن تمام ابزارهای جنگ الکترونیک را در اختیار داشت اما نتوانست در برابر رزمندگان ما پیروز شود، گفت: هر ملتی که در راه خدا مقاومت کند، خدا وعده داده او را یاری کند و دشمنانش را آهسته آهسته از سر راهش بر می‌دارد.

امام جمعه رشت با تاکید بر پرهیز از خودباختگی، تصریح کرد: در عرصه فعلی نباید دچار غرور شد و بدانیم که این پیروزی‌ها چیزی جز امداد الهی نیست.

در پایان مراسم، حاضران با شاخه گلی به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند و یاد و نام آنها را گرامی داشتند.

اخبار مرتبط

گیلان لرزید

محمد حسین هوشنگی مدیر کل پست گیلان شد

حجت الاسلام آل هاشم: آمریکا سرخط تروریسم در جهان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha