فتح خرمشهر نمونه استقامت در راه خدا و نصرت است

فتح خرمشهر نمونه استقامت در راه خدا و نصرت است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام علی تشرعی، ضمن بیان اینکه فتح خرمشهر جنگ تحمیلی را وارد جریان جدیدی کرد که بسیار ما را در موضع قدرت قرار داد، بیان کرد: خداوند در سوره هود می‌فرمایند در مسیر حق مقاومت کنید و لذا در طول تاریخ هر وقت کسی می‌خواست در مسیر حق حرکت و ایستادگی کند همیشه مورد هجمه قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه مقاومت در مسیر حق بسیار سخت است و هر کسی توان انجام آن را ندارد، تصریح کرد: خداوند امر کرده که باید این کار را انجام دهیم و همچنین بعد از استقامت نصرت نصیب می‌شود و نمونه آن فتح خرمشهر است.

این کارشناس مسائل دینی با بیان اینکه فتح خرمشهر با عملیات الی بیت‌المقدس طی یک برنامه چند جانبه با نصرت الهی همراه می‌شود تا پیروزی نصیب اسلام شود، افزود: فتح خرمشهر سبب شد تا معادلات جنگ تغییر و وجهه سیاست خارجی ما و گفتمان کشورمان نیز تغییر پیدا کرد و این اهمیت عملیات فتح خرمشهر بود.

تشرعی با بیان اینکه فتح خرمشهر با کمترین امکانات در برابر دشمن تا بن دندان مسلح، باید برای همه عبرت شود، افزود: فتح خرمشهر اولاً دستور و کلام خدا است که استقامت کنید تا پیروز شوید و ثانیاً این نصرت الهی توانست کشورمان را با تحولی عظیم در آن دوران همراه کند و لذا فتح خرمشهر از این دو منظر دارای اهمیتی بسزا است.

اخبار مرتبط

زائران به سمت مرز شلمچه حرکت نکنند

پیشکسوتان دفاع مقدس الگوی ایستادگی و مقاومت برای نسل آینده هستند

شورای شهر وام‌دار هیچ فرد یا پیمانکاری نباشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha