شفافیت و پیروی از گفتمان انقلاب معیار انتخاب اصلح است

شفافیت و پیروی از گفتمان انقلاب معیار انتخاب اصلح است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام محمود ترابی با تاکید بر اینکه باید انتخاب اصلح را دستور کار انتخابات قرار داد، اظهار کرد: اولین و مهمترین شاخصه فرد اصلح این است که جهت گیری‌های او در امتداد جهت گیری‌های رهبر معظم انقلاب باشد تا چرخ اداره کشور بر یک پاشنه بچرخد و انسجام داخلی ایجاد شود.

ترابی افزود: دومین ویژگی فرد اصلح این است که دارای شفافیت و ادبیاتی منطبق بر ادبیات انقلاب و گفتمان بر خواسته از مقاومت، عاشورا و دفاع مقدس را اصل مهم در حرکت‌های اجتماعی و سیاسی خود قرار دهد تا مردم حول مسائل انقلاب و قرائتی که امام عزیز از اسلام داشتند قرار بگیرند.

امام جمعه گنبد ادامه داد: داشتن نگاه داخلی و تکیه بر داشته‌های کشورمان سومین ویژگی فرد اصلح است و این به این معنا نیست که با دنیا در ارتباط نباشیم.

حجت الاسلام ترابی افزود: فرد اصلح باید توانمندی مدیریتی بالایی داشته باشد تا بتواند فاصله بین شعارها و تحقق اهداف را کم کند و توانمندی اجرا و به صحنه آوردن شعارهای انتخاباتی خود را داشته باشد.

وی تاکید کرد: تبلیغات انتخاباتی باید به صورتی باشد که وعده‌ها قابلیت اجرایی داشته باشند و در امتداد سیاست گذاری‌های نظام و رهبری باشد تا مردم بتوانند نسبت بین شعارهای انتخاباتی و حل مشکلاتشان را ببینند.

جایگاه رسانه‌ها در انتخابات بصیرت و آگاهی بخشی است

امام جمعه گنبد در مورد اهمیت نقش رسانه‌ها در انتخابات گفت: رسانه‌ها به عنوان رکن مهم و اساسی مردم سالاری دینی هستند و باید بدون اینکه هدف مچ گیری داشته باشند عیب‌ها و نقص‌ها را ببینند و متذکر شوند.

وی اظهار کرد: جایگاه رسانه جایگاه بصیرت و روشنفکری است، اگر رسانه‌ها پیشگام شوند و شور انتخاباتی ایجاد کنند، مردم هم پشت سر آنها حرکت خواهند کرد.

ترابی ادامه داد: بدبینی و تبلیغات وسیع دشمنان برای تحریم انتخابات و تلاش برای مشارکت پایین مردم نشان دهنده این است که ما راه را درست رفته ایم و جهت گیریهای این دوره انتخابات هیچ سودی برای آنان ندارد

وی افزود: اما این بدین معنی نیست که تبلیغ دشمن را بپذیریم زیرا مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح هردو با هم راه حل مشکلات کشور است.

ترابی در مورد راهکارحضور حداکثری مردم در انتخابات گفت: اگر این مساله برای مردم به درستی روشن شود که بین عزت، برآورده شدن اهداف و آرزوهایشان و حضور در پای صندوق‌های رأی رابطه مستقیم وجود دارد قطعاً حضور پرشورتری خواهند داشت.

وی گفت: یکی از مهمترین عوامل مشارکت حداکثری حضور نمایندگانی انقلابی از جناح‌های مختلف سیاسی است و این مساله موجب خواهد شد تا هرکس اهداف و آرزوهای خود را در هرکدام از کاندیداها به صورت شفاف‌تری دید به همان رأی دهد.

ترابی تاکید کرد: حتماً باید حضور کاندیداها از جناح‌های مختلف انقلابی صورت بگیرد، کسانی که گمان می‌کنند با ورود انسان‌هایی که حالت شبه نفوذی دارند و اعتقادی به وحدت و یگانگی مردم ندارند یا خاکستری هستند به پرشورترشدند انتخابات کمک می‌شود در اشتباهند و نتیجه عکس خواهند گرفت.

هر مشکل مثل اسارت خرمشهری است که باید فتح شود

امام جمعه گنبد با اشاره به انتخابات شوراها گفت: شوراها به منزله یک مجلس شهری، محلی و روستایی است و باید با انتخاب نمایندگانی که در مدیریت شهری مهارت دارند و در کنار توسعه شهرسازی ادبیات درست شهرنشینی و شهروندی را تبلیغ می‌کنند، شرایطی را فراهم کنیم که ارتقای فرهنگی و توسعه شهری با هم اتفاق بیفتد.

ترابی در پایان گفت: رئیس جمهور علاوه بر اینکه مجری سیاست‌های نظام و رهبری و اهداف انقلاب اسلامی است باید چهارچوب قانون اساسی را رعایت کند تا بتواند توانمندیهای جامعه را پای کار نیازمندی‌های جامعه بیاورد و به توسعه کشور کمک کند.

امام جمعه گنبد در پایان خاطر نشان کرد که هر مشکلی مانند اسارت خرمشهری است که باید فتح شود و قدسی است که باید به سمت آن پیش رفت و ابراز امیدواری کرد مردم رئیس جمهوری انتخاب کنند که مثل شهیدان رجایی، باهنر و شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی ساده زیست و خدوم باشد تا بتواند مشکلات کشور را با کمک ملت حل و فصل کند.

اخبار مرتبط

پروژه سینما پیروزی کرمانشاه تا پایان سال وارد فاز اجرایی می‌شود

معاون عمرانی استاندار باز هم برای شفافیت پروژه اسکای‌مال نیامد

امام جمعه خارگ: مجلس طرح شفافیت را تصویب کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha