طلاب در انتخابات تکلیف سیاسی دارند

طلاب در انتخابات تکلیف سیاسی دارند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی  در آئین رونمایی از کتاب «دستور از خمینی» در قم، با تاکید بر لزوم فراگیر شدن گفتمان جهادی اظهار کرد: همه چیز از یک سرچشمه اندیشه توحیدی و مراقب هم بودن و تواصی گرفته تا بی‌تفاوت نبودن آنچه که بر سر جامعه مکتبی می‌آید تا نظریه انقلاب اسلامی به هم پیوند خورده‌اند. بنابراین گفتمان جهادی که معناداری آن در حیات اجتماعی طلاب زیاد است را باید فراگیر کنیم.

وی افزود: طلبه اصلاً منفعل نیست؛ ولو متوجه این است که ذهن جامعه مخدوش شده، با طراوت و شادابی پای تبلیغ می‌ایستد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ثبت تجربیات تبلیغی را تحسین برانگیز توصیف کرد و گفت: اگر علوم انسانی و علوم اجتماعی یعنی اینکه از مبنا تا بنا چگونه دستکاری بشر را مورد تجربه قرار بدهیم، قطعاً تاریخ شفاهی که ثبت و ضبط می‌شود علوم انسانی فردا خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین قمی همچنین تواصی به حق و صبر را در لیلةالقدر انقلاب اسلامی، مهم دانست و تأکید کرد: بسیاری از طلبه‌ها سوال می‌پرسند که در ایام انتخابات چه کار کنند. معلوم است که در لیلةالقدر انقلاب اسلامی تکلیف سیاسی داریم. البته این کار سختی‌هایی دارد و حتماً از باب روشی، تجربه‌ای حسی منتقل می‌کند و اتفاق مبارک و ارزنده‌ای را رقم می‌زند و به نوعی وظیفه طلبگی محسوب می‌شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در عین حال مراقبت از بازیچه سیاسی نبودن را حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: نباید هیچ شکی کرد که در جای خودمان ایستاده‌ایم و وظایف طلبگی خود را انجام می‌دهیم.

وی راه‌اندازی ستاد حوزوی – انتخاباتی ملت امام حسین علیه السلام را اقدامی ارزنده و شایسته تحسین دانست و بیان داشت: در انجام رسالت تبلیغی این ستاد، خانواده خودمان را دست کم نمی‌گیریم. همسر و خانواده اعضای ستاد باید تبلیغ بکنند و حلقه‌های بعدی این زنجیره بعد از تجربه امسال ملت امام حسین علیه السلام وقتی به ثبت و کتابت برسد خیلی غنی‌تر خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین قمی گفت: امیدواریم فعالیت این ستاد با جدیت پیگیری شود و ما در سازمان تبلیغات اسلامی وظیفه خودمان می‌دانیم که این اتفاق را ترویج کنیم. راه‌اندازی این ستاد، قدم‌های رو به جلو محسوب می‌شود و خداوند عالم به این رویه‌های مجاهدانه برکت می‌دهد و شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

به گزارش مهر، ستاد حوزوی – انتخاباتی ملت امام حسین علیه السلام توسط خانه طلاب جوان و به منظور تشویق مردم به حضور حداکثری در انتخابات راه اندازی شده است. کتاب «دستور از خمینی» (روایت تبلیغی متفاوت) نیز به همت خانه طلاب جوان تدوین شده است.

اخبار مرتبط

تعدادی از قوانین انتخاباتی در آینده نزدیک تغییر می‌کند

برگزاری همایش ناظرین عضو شبکه بازرسی و نظارت بر انتخابات دورود

لزوم حضور مؤثر طلاب و روحانیون در فضای مجازی

0 نظر

ارسال نظر

capcha