مشکل معیشت مردم با انتخاب درست در خرداد ماه برطرف خواهد شد

مشکل معیشت مردم با انتخاب درست در خرداد ماه برطرف خواهد شد

به گزارش سراج24، آیت‌الله دژکام شامگاه در نشست مجازی «بررسی و تحلیل انتخابات ۱۴۰۰» گفت: باید این را به یک باور تبدیل کنیم که کسی که پای صندوق می‌آید، باید مسئولیت انتخاب خود را بپذیرد و کسی هم که نمی‌آید گلایه نکند که چرا شرایط اینگونه شد.

وی ادامه داد: اگر در ۲۸ خرداد کسی را انتخاب کنیم که ایمان داشته باشد ملت ایران، خودش می‌تواند مشکلش را حل کند، در هشت سال آینده مشکل معیشت را که الان خیلی بزرگ است حل خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس تصریح کرد: حداقل چیزی که فرد با حضورش در انتخابات رقم می‌زند این است که می‌تواند در تصمیم گیری برای آینده خود و خانواده‌اش ایفای نقش کند.

آیت الله دژکام افزود: اگرچه دشمنان ما تبلیغات وسیعی را آغاز کرده‌اند که رأی دادن تأثیری ندارد اما هر کسی که کمترین اطلاعات سیاسی داشته باشد نمی‌تواند انکار کند که رأی مردم است که فردی را به مسند ریاست جمهوری می‌نشاند.

امام جمعه شیراز با تاکید بر اینکه در انتخاب شوراهای شهر، دستگاه مجریه و قوه مقننه مردم خودشان انتخاب می‌کنند، تصریح کرد: باید احساس مسئولیت اجتماعی در جامعه ما تقویت شود، اگر این محقق شود گام نخست را در انتخابات که حضور پرشور و حداکثری است، برداشته‌ایم.

وی با اشاره به گام دوم و انتخاب اصلح گفت: درباره انتخاب خوب چارچوب‌هایی وجود دارد، اگر بخواهیم یک دسته‌بندی کلی کنیم نامزدهای انتخاباتی در ۲ طیف جای می‌گیرند. یک طیف می‌گویند با دنیا بسازید تا وضعیت خوب شود اما طیف دیگر می‌گویند باید روی پای خود بایستیم.

امام جمعه شیراز افزود: دولت کنونی گفت باید با کدخدا بسازیم تا همه چیز درست می‌شود اما اکنون به پایان راه رسیده است دیدیم که وقتی همه قراردادها را نوشتند و امضا کردند، آمریکا یک طرفه بیرون رفت و وضعیت مردم نه تنها بهتر نشد بلکه بدتر هم شد.

آیت الله دژکام با بیان اینکه هر وقت به دشمن اعتماد کردیم آنها به ما لطمه زدند و در طول ۱۵۰ سال این موضوع اثبات شده است اظهار داشت: طیف دوم می‌گوید که باید به خودمان اعتماد داشته باشیم و با اتکا به خودمان مشکلات را برطرف کنیم.

وی با اشاره به تجربه دفاع مقدس در کشور افزود: اتکا به نیروهای داخلی امروز سبب شده که در بعد نظامی به بازدارندگی برسیم و نیاز نیست جنگ وارد کشور شود، اگر منافع ایران به خطر بیفتد ملت‌های حامی جریان مقاومت به ما کمک می‌دهند نه اینکه ما به صورت مستقیم وارد میدان جنگ شویم.

امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب نیز راه حل مشکلات اقتصادی را درون کشور عنوان کردند، گفت: اگر کسی را انتخاب کنیم که ایمان داشته باشد به اینکه ملت ایران می‌تواند خودش مشکل خود را برطرف کند در سال‌های آینده نه تنها مشکل معیشت را می‌توانیم برطرف کنیم بلکه دیگر ملت‌های زیر بار استعمار و استکبار هم خودشان را نجات می‌دهند.

اخبار مرتبط

مشکلات اقتصادی را حل کنیم، بسیاری از مشکلات دیگر حل می‌شود

دستگیری ۳ نفر از عوامل گروهک تروریستی منافقین در شیراز

ایجاد سایت جامع هسته ای در فارس

0 نظر

ارسال نظر

capcha