احترام به شورای نگهبان وظیفه قانونی و شرعی است

احترام به شورای نگهبان وظیفه قانونی و شرعی است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام و المسلمین رضا نوری در نشست بصیرتی که در دفتر امام جمعه بجنورد برگزار شد، با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: حضور حداکثری در انتخابات بستری برای وحدت در کشور است لذا باید از فعالیت‌هایی که منجر به تفرقه است پرهیز کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به لزوم رعایت اخلاق در مباحث انتخاباتی، گفت: جریان‌های سیاسی از تهمت زدن پرهیز کنند زیرا مشارکت حداکثری صرفاً با وحدت صورت خواهد پذیرفت.

وی افزود: تخریب نامزدهای انتخاباتی توسط دیگر نامزدها مورد رضایت و اقبال مردم نیست لذا باید از این رفتارها پرهیز کرد.

حجت الاسلام نوری تصریح کرد: شورای نگهبان مرجع تأیید صلاحیت‌ها است و رد صلاحیت بر مبنای اصول و قانون انجام می‌شود لذا نباید با جریان سازی سیاسی، فضای انتخابات مسموم شود.

امام جمعه بجنورد بیان داشت: همه ما از لحاظ شرعی و قانونی باید به نظر شورای نگهبان احترام بگذاریم و از رئیس جمهوری منتخب حمایت کنیم.

وی افزود: دوام نظام جمهوری اسلامی و پایداری ارزش‌هایی که با تلاش بنیانگذاری جمهوری اسلامی ایجاد شد، با مشارکت حداکثری در انتخابات حفظ خواهد شد و باید این مهم برای مردم ترسیم شود.

حجت الاسلام نوری در انتها گفت: نامزدهای انتخابات شورای شهر باید در زمان مقرر تبلیغ کنند تا مردم به بهترین برنامه‌ها رأی دهند.

اخبار مرتبط

مدرک‌گرایی در حوزه علمیه جایگاهی ندارد

جمع‌آوری تریاژ صحرایی از محوطه بیمارستان امام حسن (ع) بجنورد

همایش بزرگداشت شهدای روحانی در خلخال برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha