برگزاری کارگاه آموزشی تاریخ شفاهی دفاع مقدس در یاسوج

 برگزاری کارگاه آموزشی تاریخ شفاهی دفاع مقدس در یاسوج

به گزارش سراج24، سرهنگ «امیرعباس آسمند» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری کارگاه آموزشی تاریخ شفاهی دفاع مقدس ویژه کارکنان ادارات و سازمان‌ها در یاسوج خبر داد و اظهار داشت: این کارگاه آموزشی ساعت 9 تا 12 روز سه‌شنبه چهارم خرداد در سالن اجتماعات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را آشنایی ادارات و سازمان‌ها با نحوه ثبت و ضبط تاریخ شفاهی رزمندگان دوران دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: بر اساس مصوبه کمیته «آموزش، پژوهش، اسناد و مدارک دفاع مقدس»، ادارات و سازمان‌ها موظف به ثبت و ضبط تاریخ شفاهی 20 درصد کارکنان ایثارگر خود در سال جاری هستند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد گفت: «معنا، مفهوم و تعارف تاریخ شفاهی»، «محورهای تاریخ شفاهی»، «مصاحبه فعال در تاریخ شفاهی جنگ» و «تدوین» سرفصل‌های این کارگاه آموزشی است که توسط «محمود مهمان‌نواز» تدریس می‌شود.

آسمند متذکر شد: در سال‌های اخیر ثبت و ضبط تاریخ شفاهی رزمندگان و فرماندهان دوران دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد به عنوان یک روش نوین تاریخ‌نگاری علمی مورد توجه قرار گرفته و کارگاه‌های آموزشی متعددی در این راستا برگزار شده است.

برگزاری کارگاه آموزشی تاریخ شفاهی دفاع مقدس در یاسوج

 

اخبار مرتبط

منافقان شکست مرصاد را تحقیر تاریخی خود می‌دانند

شهید گمنام دفاع مقدس در یاسوج تشییع وخاکسپاری شد

پیکر مطهر ۴۳ شهید دوران دفاع مقدس وارد میهن اسلامی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha