برگزاری کارگاه آموزشی تاریخ شفاهی دفاع مقدس در یاسوج

 برگزاری کارگاه آموزشی تاریخ شفاهی دفاع مقدس در یاسوج

به گزارش سراج24، سرهنگ «امیرعباس آسمند» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری کارگاه آموزشی تاریخ شفاهی دفاع مقدس ویژه کارکنان ادارات و سازمان‌ها در یاسوج خبر داد و اظهار داشت: این کارگاه آموزشی ساعت 9 تا 12 روز سه‌شنبه چهارم خرداد در سالن اجتماعات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را آشنایی ادارات و سازمان‌ها با نحوه ثبت و ضبط تاریخ شفاهی رزمندگان دوران دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: بر اساس مصوبه کمیته «آموزش، پژوهش، اسناد و مدارک دفاع مقدس»، ادارات و سازمان‌ها موظف به ثبت و ضبط تاریخ شفاهی 20 درصد کارکنان ایثارگر خود در سال جاری هستند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد گفت: «معنا، مفهوم و تعارف تاریخ شفاهی»، «محورهای تاریخ شفاهی»، «مصاحبه فعال در تاریخ شفاهی جنگ» و «تدوین» سرفصل‌های این کارگاه آموزشی است که توسط «محمود مهمان‌نواز» تدریس می‌شود.

آسمند متذکر شد: در سال‌های اخیر ثبت و ضبط تاریخ شفاهی رزمندگان و فرماندهان دوران دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد به عنوان یک روش نوین تاریخ‌نگاری علمی مورد توجه قرار گرفته و کارگاه‌های آموزشی متعددی در این راستا برگزار شده است.

برگزاری کارگاه آموزشی تاریخ شفاهی دفاع مقدس در یاسوج

 

اخبار مرتبط

انجام ۳ هزار فعالیت ویژه هفته دفاع مقدس در سمنان

مرکز فرهنگی دفاع مقدس سمنان وارد فاز موزه‌آرایی شد

۱۶ هزار پیشکسوت دفاع مقدس گلستانی تجلیل می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha