ثبت ۸۰ موکب اربعین در استان قزوین

ثبت ۸۰ موکب اربعین در استان قزوین

به گزارش سراج24، مهدی طاهرخانی در همایش مدیران اجرایی مواکب استان قزوین بعد از در سالن همایش‌های سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات یادگار حاج قاسم در راستای ساخت، مرمت، بازسازی عتبات عالیات و جبهه مقاومت شکل گرفت و طی سالیان گذشت توانست توفیقات مهمی را در عتبات ایجاد کند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین اذعان کرد: در طی سال‌های گذشته ستاد عتبات اقدامات متعددی از جمله ساخت و بازسازی صحن امیرالمومنین (ع) و حضرت زهرا (س) در نجف اشرف، بازسازی حرمین کاظمین، سامرا و طفلان مسلم در شهر مسیب عراق و در حال حاضر در حال تکمیل پروژه صحن امام حسین (ع) در کربلا است.

وی افزود: هم‌اکنون صحن و شبستان حضرت زینب (س) حدفاصل بین خیمه‌گاه تا قتلگاه در نقطه تل زینبیه در حال ساخت و ساز است که این پروژه با همکاری ستاد بازسازی عتبات عالیات و کمک‌های مردمی در حال ساخت بوده و به لطف خدا در سال جاری آماده میزبانی از زائرین گرامی به ویژه زائرین اربعین خواهد بود.

این مسئول ابراز کرد: در حال حاضر ۸۰ موکب در استان قزوین به ثبت رسیده‌اند که ۴۰ موکب حضور فعال داشته‌اند و ما امیدواریم با تمدید و ثبت مواکب در سال جاری این مواکب میزبان زائرین باشند.

وی ادامه داد: اگرچه در سال گذشته شرایط حضور مواکب در کشور عراق نبود اما مواکب اربعینی در سال جاری با توجه شرایط کرونا توانستند در حوزه بهداشت، درمان، محرومیت‌زدایی، تولید اقلام بهداشتی، حضور و خدمت‌رسانی در شهر سیستان و بلوچستان، کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت برای تحصیل، کمک به مردم زلزله‌زده، تهیه اقلام بهداشتی، طبخ غذای گرم و توزیع بسته‌های معیشتی اقدامات مؤثری انجام دهند.

وی گفت: در سال جاری بنای نور با توافق نامه‌ای بین ستاد عتبات و بانک رسالت برای تسهیلات بانکی و جمع‌آوری نذورات در حال انجام است.

طاهرخانی بیان کرد: در ماه مبارک سال جاری نذورات خوبی توسط مردم بویژه خواهران و مادران شهدا به ستاد عتبات اهدا شد که یکی از ارزشمندترین هدایا اهدا طلا به ارزش ۲۲ میلیون توسط یکی از مادران شهدا بود.

وی ادامه داد: هم‌اکنون اولین جلسه مواکب اربعینی برگزار شده و طی روزها و ماه‌های آتی جلسات متعددی در حوزه خدمت‌رسانی ایام اربعین برگزار می‌شود.

وی در پایان گفت: استان قزوین در حال ساخت صحن شرقی حرم طفلان مسلم است که همشهریان و محبان اهل بیت (ع) با اهدا نذورات در این امر شریک باشند.

اخبار مرتبط

موکب امام رضا(ع) مریانج میزبان زائران اربعین در کربلا

استمرار رزمایش کمک مؤمنانه نشان همدلی مردم استان قزوین است

پدر شهید ابراهیمی و مدیر اسبق حوزه‌های علمیه قزوین درگذشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha