حضور موکب‌های اربعینی ایران در عراق قطعی است

حضور موکب‌های اربعینی ایران در عراق قطعی است

به گزارش سراج24، حمید افضلی در همایش مدیران اجرایی مواکب استان قزوین  در سالن جلسات سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد: شهید سلیمانی پایه‌گذار ستاد عتبات عالیات تلاش کرد تا با ایجاد ستاد عتبات به یک ساختار عظیمی برای حل مشکلات و توسعه حرم‌ها برسیم.

مدیر اربعین ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور اذعان کرد: با توجه به اینکه پیشینه بازسازی حرم‌های مطهر از گذشته بسیار دور بین ایرانیان مرسوم بود چنانچه که ما در ایوان نجف شاهد رسم‌الخط ایرانیان هستیم که البته با حضور صدام این فرایند کمرنگ و با تشکیل ستاد عتبات این فرهنگ مجدد احیا شد.

وی افزود: با تشکیل ستاد بازسازی عتبات اقدامات متعددی در حوزه ساخت و بازسازی حرم‌های مطهر انجام شد و البته با دستور کار قرار گرفتن طرح توسعه حرم مطهر برای اولین بار ما شاهد افزایش ۱۶ تا ۲۰ برابری ظرفیت در حرم ائمه مطهر بویژه امام حسین (ع) بودیم.

این مسئول ابراز کرد: ارائه خدمات مهندسی با کیفیت سبب شد تا اعتماد عراقی‌ها نسبت به ایرانیان در مسائل مهم مهندسی جلب شود از طرف دیگر استفاده و خرید کالاهای ایرانی در عراق سبب شد تا موقعیت اقتصادی خوبی برای ایران فراهم شود.

وی ادامه داد: مسئله اسکان و تغذیه از دیگر فواید مهمی بود که به برکت ستاد عتبات عالیات اضافه شد چرا که با حضور زائرین در ایام اربعین شرایط کشور عراق پذیرای زائرین زیاد نبود و این فعالیت ستاد عتبات بود که توانست شرایط اسکان و تغذیه را فراهم کند.

افضلی تصریح کرد: وجود ستاد عتبات توانست روحیه حل مسئله را در بین مردم افزایش دهد و ما دیدیم که موکب‌داران ما با تجربه کم در حوزه‌های مختلف آسیب‌های غیر مترقبه، محرومیت زدایی، بهداشت و درمان، توسعه حرم‌های مطهر، اسکان و تغذیه، کمک‌های مومنانه و سایر موارد ورود جدی پیدا کرده و نقش‌آفرینی کردند.

وی گفت: نذورات و همدلی که در ستاد با همراهی مردم جمع‌آوری شد امروزه ستاد را به یک بازوهای قدرتی در جامعه برای مرتفع کردن مشکلات مردمی تبدیل شود.

این مسئول با اشاره به حضور موکب‌های اربعینی در کشور عراق ابراز کرد: حضور موکب‌های اربعینی در عراق قطعی در سال جاری است و موکب‌داران باید خود را برای خدمت‌رسانی و حضور در کشور عراق آماده کنند.

وی در پایان گفت: از تمام موکب‌داران می‌خواهیم با ثبت رسمی در سایت و اعلام گزارش کار دقیق حضور فعال داشته باشند.

اخبار مرتبط

زلزله ۴.۵ ریشتری حوالی سردشت را لرزاند

فم تور آژانس‌های گردشگری عراق بهمن‌ماه در همدان/ گردشگری خارجی جان می‌گیرد

ویدیو/اشک های جاماندگان اربعین حسینی در مرز ایلام

0 نظر

ارسال نظر

capcha