کتاب «نمایه موضوعی منابع فلسفه اخلاق» منتشر شد

 کتاب «نمایه موضوعی منابع فلسفه اخلاق» منتشر شد

به گزارش سراج24، کتاب «نمایه موضوعی منابع فلسفه اخلاق» به‌ همت مرکز پژوهشی دائرةالمعارف علوم عقلی اسلامی وابسته به مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) منتشر شد.

 اثر پیش‌رو نمایه‌ها و کلیدواژه‌های ۸۶ منبع فلسفه اخلاق است که از میان آنها، ۶۱ منبع به منابع فلسفه اخلاق اسلامی و ۲۵ منبع به منابع فلسفه اخلاق غرب اختصاص دارد. این منابع از دوره‌های مختلف انتخاب شده، تا بتوان با اتکای بر آنها دیدگاه فیلسوفان اسلامی را در موضوعات گوناگون فلسفه اخلاق توضیح داد.

 خاطر نشان می شود: در انتخاب منابع فلسفه اخلاق غرب نیز تلاش شده، منابع اصلی از دوره‌های مختلف بررسی شود. قرار گرفتن نمایه‌های منابع فلسفه اخلاق غرب در کنار نمایه‌های منابع فلسفه اخلاق اسلامی، افزون‌برآنکه زمینه مقایسه میان آنها و دستیابی به اشتراک‌ها و تفاوت‌ها را فراهم می‌سازد، وجود ظرفیت‌ها و خلأها در هریک را هم نشان می‌دهد.

لازم به ذکر است: این اثر پژوهشی که به نام نمایه موضوعی منابع فلسفه اخلاق و در یک جلد عرضه شده است، دربردارندة ۱۳۸۳ کلیدواژه و ۱۷۲۷۰ نمایه ترکیبی است. از منابع منتخب، تنها نمایه‌های مربوط به فلسفه اخلاق استخراج شده است و تنظیم کلیدواژه‌ها و انتخاب کلیدواژه اصلی و ارجاعی در این مجموعه، بر اساس اصطلاح‌نامه فلسفه اخلاق بوده، که در همین مرکز تهیه شده است.

علاقه مندان می توانند جهت تهیه کتاب با شماره  ۰۲۵۳۲۱۳۷۷۰۷ تماس بگیرید.

اخبار مرتبط

روایت جلال آل‌احمد از فحش دادن به شاه و دست‌بوسی روشنفکران

از کتاب جهاد مقدس شامل بیانات مقام معظم رهبری درباره دفاع مقدس رونمایی شد+ تصویر

خواهرانه‌ای از عشق و ایثار "کتاب" شد/ ادبیات پایداری بدون زینب‌های زمان یک پایش می‌لنگد

0 نظر

ارسال نظر

capcha