سالم‌سازی فضای مجازی از ضروریات جامعه است

سالم‌سازی فضای مجازی از ضروریات جامعه است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری، نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد، در دیدار مدیرعامل و مسئولان شرکت مخابرات استان، با اشاره به اهمیت خلوص نیت و قصد قربت در انجام امور، اظهار کرد: باید مسئولیت‌هایی که در نظام اسلامی به عهده گرفته‌ایم را به نحو احسن انجام دهیم؛ به‌گونه‌ای که حتی اگر کسی می‌خواهد کار کوچکی انجام دهد باید تلاش کند آن را به نحو احسن و کامل انجام دهد.

وی با بیان اینکه اگر میزی را اشغال کرده‌ایم باید تکلیف و وظیفه خود را به نحو احسن در قبال آن انجام دهیم، افزود: وقتی مسئولیتی داریم باید پاسخگوی آن مسئولیت هم باشیم و اگر خدای‌ناکرده کوتاهی کنیم باید پاسخگوی مردم، خدا و بیت‌المال باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری با اشاره به اهمیت خلوص نیت و قصد قربت در انجام امور، اضافه کرد: اگر در کارهای اداری و روزمره خود قصد قربت داشته باشیم ارزش کار بالا می‌رود؛ زیرا نیت خالص توأم با خدمت بی‌منت به خلق و کار برای خدا بسیار با ارزش است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تجلیل از اقدامات و عملکرد شرکت مخابرات، اظهار کرد: فعالیت‌ها و خدمات این شرکت به‌ویژه در شرایط کرونایی کاملاً محسوس است؛ زیرا در فضای کرونایی، فضای مجازی نقش بسیاری در ارتباط بین خانواده‌ها و پیگیری برنامه‌های آموزشی و فرهنگی و ایجاد بسترهای مناسب برای تدریس مجازی دانش آموزان و دانشجویان دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری همچنین با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا، افزود: با توجه به اینکه موضوع انتخابات را در پیش رو داریم باید بسترهای برگزاری آن از نظر فنی و مخابراتی کاملاً تأمین شده و مطمئن باشد.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی در ادامه بر لحاظ شدن پیوست فرهنگی در برنامه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای تأکید کرد و گفت: در کنار همه اقدامات دستگاه‌های مختلف، باید پیوست فرهنگی در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه تلاش در راستای سالم‌سازی فضای مجازی از مصادیق پیوست فرهنگی است، افزود: اگر نتوانیم فضای مجازی را سالم‌سازی کنیم آسیب‌های فراوانی به جامعه و به‌ویژه جوانان ما وارد می‌شود؛ ازاین‌رو تدبیر و برنامه‌ریزی برای این امر جزء ضروریات است.

اخبار مرتبط

مدرک‌گرایی در حوزه علمیه جایگاهی ندارد

دبیر ستاد مرکزی اربعین: کلیپ منتشر شده در فضای مجازی از تجمع در مرز شلمچه آرشیوی است

ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی برای معرفی فرهنگ و تمدن کشور

0 نظر

ارسال نظر

capcha