طرح مهرواره محله همدل در ۲۰۰ محله استان بوشهر اجرا می‌شود

 طرح مهرواره محله همدل در ۲۰۰ محله استان بوشهر اجرا می‌شود

به گزارش سراج24، جت‌الاسلام محمد قادری صبح شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح مهرواره محله همدل به منظور تقویت زنجیره انسانی برای افزایش امید و خودباوری اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه مهلت ثبت‌نام در این طرح تا ۲۰ خرداد تمدید شده است، افزود: همزمان با سراسر کشور طرح مهرواره محله همدل در بیش از ۲۰۰ محله استان در حال اجرا است که می‌تواند روح امید را در جامعه ایجاد کند.

سرپرست معاونت فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر ادامه داد: امروز که به صورت مداوم احساس ناامیدی به جامعه پمپاژ و تلاش می‌شود تا گفتمان امید و توان پیشرفت به عنوان یک سرمایه اجتماعی بزرگ، از مردم ستانده شود، طرح محله همدل می‌تواند با تکیه بر توان گروه‌های مردمی نقشی مؤثر در دمیدن روح امید و حل مشکلات محله‌های بوشهر ایفا کند.

وی افزود: پس از طرح مواسات همدلی که سال گذشته با هدف همدلی مردم در رفع نیازهای یکدیگر اجرا شد، مهرواره محله همدل به عنوان مرحله بعد با بهره‌گیری از منویات رهبر معظم انقلاب طراحی و اجرا شده‌است.

معاون فرهنگی آموزشی پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر ادامه داد: در قالب این طرح تیم‌های مردمی با آسیب‌شناسی و مسئله‌یابی، برای حل معضلات و مشکلات محله خود برنامه‌ریزی و اقدام می‌کنند.

وی عنوان کرد: طرح مهرواره محله همدل اقدام در راستای حل مشکلات مربوط به ۱۴ محور اقتصادی، اجتماعی، تربیتی، آموزشی، خانواده، مذهبی، زیرساختی، زنان، اخلاقی، رسانه و هویت‌بخشی، سبک زندگی و سلامت، حقوقی، گفتمان انقلابی و فرهنگی ایرانی اسلامی، فساد و انحراف عملکرد را در محله‌ها دنبال می‌کند.

قادری اضافه کرد: طرح مسئله و اقدام برای حل آن با توجه به شرایط و موقعیت هر شهرستان و هر محله متفاوت است، با این حال ۱۲۰ بسته پیشنهادی به عنوان پیشران هسته‌های کنشگر به آنها ارائه شده‌است.

وی گفت: تیم‌های مساجد، تکایا، هیئات، کانون‌های فرهنگی و تبلیغی، مؤسسه‌های تبلیغی و سایر گروه‌های مردمی اعم از گروه‌های جهادی، خادم‌یاران رضوی، خیریه‌ها و… پس از مساله یابی، مشکلات محله خود را با محوریت و رهبری امام جماعت محله در سامانه مهرواره رقابتی ثبت می‌کنند و با برنامه‌ریزی اقدامات لازم را در راستای رفع مشکل انجام می‌دهند که در پایان در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری پایش و داوری می‌شود.

وی افزود: جهت ثبت نام کافیست عدد یک را به سامانه ۵۰۰۰۱۷۵ ارسال کنند و در صورت بروز هرگونه اشکال در فرآیند ثبت نام سامانه یارا به شماره ۰۲۵۹۱۰۰۹۶۵۰ آماده پی‌گیری و رفع موانع خواهد بود.

قادری اعلام کرد: در مرحله شهرستانی و استانی مهرواره ۷۰ درصد امتیازات تیم شرکت کننده از سوی گروه پایش و ۳۰ درصد از سوی مردم اعطا می‌شود و در مرحله کشوری ۷۰ درصد امتیازات از سوی مردم اختصاص می‌یابد.

معاون فرهنگی آموزشی پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر بیان کرد: در زمان حاضر افزون بر ۲۰۰ محله در سطح استان بوشهر تحت پوشش راهبرهای مذهبی و فرهنگی قرار دارند اما تعداد محله‌های استان بسیار بیش از این است و از قشرهای مختلف مردم دعوت می‌شود با باور به همت و توان خود برای شرکت در این طرح و بهبود مشکلات محله پیرامون خود اقدام کنند.

اخبار مرتبط

نیاز 500 میلیون تومانی برای تجهیزات ورزشی شبانکاره

فرونشست تهدیدی جدی در استان بوشهر

فراجا خط مقدم دفاع از امنیت کشور در مقابل استکبار است

0 نظر

ارسال نظر

capcha