رئیس جمهور در دفاع از حقوق مردم جسارت و عقلانیت داشته باشد

رئیس جمهور در دفاع از حقوق مردم جسارت و عقلانیت داشته باشد

به گزارش سراج24، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در برنامه «ساحت حضور» رادیو تهران با اشاره به برگزاری انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری اظهارکرد: مردم باید فردی را به عنوان رئیس جمهور انتخاب کنند که ذات ریاست جمهوری را داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان افزود: رئیس جمهور باید با سران کشورها تعامل داشته باشد بنابراین داشتن جسارت و عقلانیت برای دفاع از حقوق قانونی ملت وظیفه او است.

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات به عنوان اولویت اول خاطرنشان کرد: مردم در رقابت‌های انتخاباتی باید به برنامه‌های نامزدها بیشتر از وعده‌هایشان توجه کنند.

به گفته نورمفیدی، وعده‌ها موقتی هستند مهم این است که راه‌هایی برای علاج دائمی مشکلات اقتصادی تعیین شوند.

امام جمعه گرگان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر رعایت اخلاق به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری توصیه کرد که در رقابت‌های انتخاباتی بخصوص مناظره‌ها حریم ادب و اخلاق را رعایت کنند.

نورمفیدی با بیان اینکه مردم از نامزدهای انتخابات تاثیرپذیر هستند، افزود: آنها با رفتار و گفتار خود می‌توانند اخلاقیات را در جامعه ترویج دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه قدس همچنان مسئله اول مسلمانان است، گفت: آنچه که در روزهای گذشته در سرزمین‌های اشغالی اتفاق افتاده جنایت تاریخی است.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: تمامی مسلمانان جهان باید برای دفاع از قدس متحد شوند.

نورمفیدی با انتقاد از رویکرد دوگانه غرب نسبت به مسئله فلسطین اظهار کرد: هر وقت مسئله فلسطین در شورای امنیت سازمان ملل مطرح شد آمریکایی‌ها و هم‌پیمانان آنها مانع صدور بیانیه به نفع ملت مظلوم فلسطین شدند.

وی با بیان اینکه مجامع بین المللی در ابتدای تأسیس هدف اصلی خود را دفاع از حقوق بشر می‌دانند اما در ادامه کار در راستای منافع قدرت‌های برتر عمل می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان در ادامه از برخی کشورهای اسلامی بخاطر روابط پنهان و آشکار با رژیم اشغالگر قدس هم انتقاد کرد.

نورمفیدی تنها راه برون رفت از مشکلات فلسطین را طبق پیشنهاد رهبر معظم انقلاب برگزاری رفراندوم در فلسطین با حضور همه ادیان برشمرد.

اخبار مرتبط

توجه به مسائل فرهنگی رویکرد متفاوت کمیته امداد است

آیت‌الله علم‌الهدی: ثمرات لشکر فاطمیون در محور مقاومت ظهور پیدا کرد

مبارزه با جریان جهالت و تکفیر از موضوعات جدی ماست/ اعزام ۴۰ هزار مبلغ به مناطق مختلف کشور با هدف جهاد تبیین +تصاویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha