آیت‌ الله علم‌ الهدی:

زاویه نداشتن با رهبری و جهادگر بودن دو اصل برای انتخاب رئیس‌جمهور آینده باشد

زاویه نداشتن با رهبری و جهادگر بودن دو اصل برای انتخاب رئیس‌جمهور آینده باشد

به گزارش سراج24؛ آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار مضجع نورانی امام رضا(ع)، اظهار کرد: امروز مقارن با دو روز نسبت به گذشته و آینده است، دیروز سالروز فاجعه عظیم تخریب قبور ائمه بقیع(ع) و دو روز دیگر مصادف با سالروز فتح خرمشهر است.

خطیب نماز جمعه مشهد بابیان اینکه در تحلیل این دو جریان به نقطه‌ای می‌رسیم که باید برای ما روشن شود، افزود: فتح خرمشهر اصلاً با محاسبه نظامی جور درنمی‌آمد و دشمن فکر نمی‌کرد چنین فتحی نصیب عزیزان ایثارگر ما شود، اولین کاری که امام خمینی(ره) کردند این بود که فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد.

وی بابیان اینکه در خرمشهر خداوند به کمک کسانی شتافت که خواستند آن شهر و مردمانش را آزاد کنند، تصریح کرد: امروز در کشور برای معیشت دچار مشکل شده‌ایم، به‌طوری‌که امروز تورم ۴۳ درصد و روزی که دولت جدید بیاید به ۴۷ درصد می‌رسد، اما نباید نگران باشیم چراکه ما خدا را داریم و با امید به خدا ناامید نمی‌شویم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی تأکید کرد: اما قرار است کاری انجام شود باید کاری را انجام داد که در خرمشهر صورت گرفت، کسی که می‌گوید در انتخابات شرکت نکنید و وضع بهتر نمی‌شود کفر گفته و مشرک است.

وی با اشاره به اینکه مردم ۴۲ سال به‌پای این انقلاب و نظام ایستادگی کردند و امروز دنیای استکبار است که در مقابل ما مستأصل شده است، عنوان کرد: چرا ناامید باشیم؟ مشکل غیرقابل‌حل در کشور نداریم، اما نیاز به مدیری داریم که  خداباور، معاد باور و جهادگر باشد، چنین کسی را پیدا کنید و کشور را به دست او بدهید.

آیت‌الله علم‌الهدی وضع کشور را معلول سه چیز دانست و ابراز کرد: فساد، ناکارآمدی و نگاه به بیرون درواقع سه معلولی است که کشور را به این وضعیت رسانده است، عده‌ای بازار را آشفته دیدند و دست به فساد و اختلاس زدند، کسانی آمدند که جهادی کار نمی‌کردند و برخی هم نگاهشان به بیرون و دست دشمن بود.

وی ادامه داد: کسانی که آمدند و گفتند ۱۰۰روزه مشکل مردم را حل می‌کنیم دروغگو و دشمن مردم نبودند اما فکر می‌کردند مشکل ما تحریم‌هاست و با کنار گذاشتن انرژی هسته‌ای آمریکا تحریم را برمی‌دارد.

دنیا تنها آمریکا و اروپا نیست

وی یادآور شد: برخی می‌گویند دولتی می‌خواهید بیاورید که با دنیا تقابل نکند و با دنیا بسازد، عزیزان بر حذر باشید که دنیا آمریکا و اروپا نیست؛ بلکه آمریکا و اروپا جریان استکباری هستند که دو قرن خون مردم دنیا را مکیدند، آمریکا خون مردم خودش را هم می‌ریزد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی بابیان اینکه دو اصل برای کسانی که انتخاب می‌کنند و می‌شوند مطرح است، ابراز کرد: اصل اول زاویه نداشتن با رهبری است، هر دولتی به هر میزان با رهبری زاویه پیدا کرد به مردم ضربه و خسارت وارد کرد؛ دوم اینکه ما نیاز به یک نیروی جهادگر داریم که افرادی جهادگر را دنبال خود راه انداخته و مشکلات مردم را حل کند و خواب و خوراکش مردم و حل مشکلات آنان باشد.

آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه‌ی عبادی نماز جمعه امروز مشهد، اظهار کرد: کلام ما در خطبه اول در هفته‌های گذشته در موردبحث تقوای عملی بود و مبحثی را که از هفته قبل آغاز کردیم در موضوع تقوای عملی در تعامل با جوان و ارتباطات با جوانان بوده است.

وی یادآور شد: در مسئله تعامل با جوان باید به نقطه وظایف فردی، خانوادگی و اجتماعی در مقابل جوان توجه کرد، چراکه معمولاً ما در مقام نقد جوانان خیلی حرف می‌زنیم و در مقام نقد جوان هستیم، اما در بیان این واقعیت که افراد در برابر جوان چه وظیفه‌ای دارند، پدر و مادر چه وظیفه‌ای دارند و یا جامعه و نظام در برابر جوانان دارای چه تکالیفی است موردبحث قرار نمی‌دهیم.

امام‌جمعه مشهد تأکید کرد: هویت اصلی یک جامعه به جوانان آن جامعه است و محور تمام اقتدارها، توانمندی‌ها و نبوغی که یک اجتماع نشان می‌دهد به‌وسیله جوانان آن جامعه هستند.

وی بابیان اینکه هویت و محور اقتدار یک جامعه جوان است، عنوان کرد: خداوند متعال در قرآن از عملکرد فرعون به‌عنوان سمبل قدرت شیطانی مقابل بنی‌اسرائیل یاد می‌کند و می‌فرماید که «فرعون برای استکبار دو عمل در جهان انجام داد اول اینکه جوانان جامعه را تکه‌پاره و متفرق کرد و همچنین جامعه را دچار اختلاف‌های مختلف مانند اختلاف در طبقه و نسل‌ها کرد و کار دوم کشتن پسرها و نگه‌داشتن زنان برای مقابله با جریان انقلابی بنی‌اسرائیل بود».

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: فرعون به سه مقصد این کارها را انجام می‌داد، مقصد اول به فساد کشیدن جامعه و از دست دادن هویت مردم جامعه، مقصد دوم رواج فحشا میان زنان بنی‌اسرائیل و از بین بردن نسل بود و مقصد سوم ازآنجایی‌که نسل جوان برای ازدواج با آن‌ها وجود نداشت، با ازدواج زنان آن‌ها با فرعونیان نسل فرعون گسترش و بنی‌اسرائیل به نابودی می‌رفت.

وی بابیان اینکه نظام مقابل جوانان مسئول است، تشریح کرد: دیروز، روز جمعیت بود، مسئله جمعیت در کشور ما مهم است و اکنون به‌اندازه‌ای که باید و مانند قدیم تولید نسل نداریم، جمعیت امروز ما باید ۱۵۰ میلیون نفر باشد نه زیر ۸۰ میلیون، بدون جوانان و با گرایش کشور به‌سوی پیری مشکلاتمان بیشتر می‌شود، اگر ما می‌خواهیم اقتصاد را گسترش دهیم باید کارگر از کشورهای دیگر بیاوریم و اقتصاد ما لطمه می‌خورد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی تأکید کرد: جمعیت ما باید جوان باشد در غیر این صورت ما شکست‌ خورده‌ایم، مؤلفه‌هایی که مقام معظم رهبری می‌فرمایند با حضور جوانان در کشور امکان‌پذیر است.

وی افزود: جوانان ما اکنون دو مشکل‌دارند، اول اینکه رشد اجتماعی و اقتصادی و سیاسی آن‌ها بسیار پایین‌تر از پیش است، نه اینکه جوان امروز رشد ذاتی ندارد بلکه مسؤلیت‌پذیری در مقابل جوانان مشکل دارد و ما مسؤلیت خود را در برابر جوان انجام نمی‌دهیم.

خطیب نماز جمعه مشهد مشکل دوم را نبود جوان برای تولید نسل دانست و بیان کرد: این‌طور جامعه از نظر جمعیت رشد نمی‌کند، تکلیفی که به گردن پدر و مادر و مسئولان نظام است، برداشتن موانع برای ازدواج جوانان است، ازدواج بالای ۲۵ سال جامعه را پیر می‌کند، دیروز مرکزی به‌وسیله جامعه پزشکی و بسیجیان با عنوان مرکز نفس تشکیل شد و بناست برنامه‌های عملیاتی و اجرایی که به‌وسیله مسئولان و مجریان باید اجرا شود صورت گیرد و اولین قدم برای تولید نسل برداشتن موانع برای ازدواج جوانان است.

اخبار مرتبط

جزئیات ساخت‌ اَبَر‌‌آزادراه‌ مشهد-نجف-مکه/استقبال بانک‌ها از تأمین مالی پروژه

آیت‌الله علم‌الهدی: مردم از «دولت مردمی» مطالبه دارند

نگرانی امنیتی در مرزها نداریم / همه امکانات سپاه را برای مهار کرونا پای کار آورده‌ایم

0 نظر

ارسال نظر

capcha