نگرانی مدیر اپل از آلودگی بدافزاری بالای رایانه‌های مک

نگرانی مدیر اپل از آلودگی بدافزاری بالای رایانه‌های مک

به گزارش سراج24 به نقل از سی ان بی سی، وی افزود که کاربران رایانه‌های مک می‌توانند بدون هیچ گونه محدودیتی نرم افزارهای مختلفی را از اینترنت بارگذاری کرده و بر روی رایانه‌های خود نصب کنند و این قابلیت به طور منظم مورد سوءاستفاده قرار گرفته است.

وی که در دادگاه رسیدگی کننده به پرونده شکایت اپیک گیمز از اپل شرکت کرده بوده و در مورد عملکرد اپل شهادت می‌داد گفت: مقدار بدافزارهای موجود در رایانه‌های مک غیرقابل پذیرش است و وضعیت سیستم عامل مک در این زمینه بسیار بدتر از سیستم عامل آی او اس آیفون است.

بررسی میزان تفاوت امنیت آیفون و رایانه‌های مک در این دادگاه اهمیت زیادی دارد، زیرا اپیک گیمز خواستار مجبور شدن اپل به پذیرش نصب اپلیکیشن فروشگاه آنلاین این شرکت در اپ استور است. اپل پذیرفته که این اپلیکیشن بر روی رایانه‌های مک در دسترس باشد، اما با توجه به اینکه اپل حق السهمی ۳۰ درصدی از فروش خدمات از طریق اپلیکیشن‌های مختلف دریافت می‌کند، حاضر نیست اجازه عرضه یک اپ استور رقیب را از طریق اپ استور خود بدهد. اگر اپیک گیمز بتواند ادعای خود در مورد امنیت پایین نرم افزارهای اپل را ثابت کند، امکان موفقیت آن وجود دارد.

مقدار استفاده کاربران از رایانه‌های مک یک دهم میزان استفاده آنها از گوشی‌های آیفون است. اپل در ماه ژانویه اعلام کرده بود یک میلیارد نفر در جهان از آیفون استفاده می‌کنند.

اخبار مرتبط

اپل از شفاف سازی کارمندانش می ترسد

اپل یک میلیون برنامه خطرناک را از اپ استور حذف کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha