الگوهای اثرگذار کار جهادی و تبلیغی بوشهر معرفی می‌شوند

الگوهای اثرگذار کار جهادی و تبلیغی بوشهر معرفی می‌شوند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمدرضا طاهری عصر چهارشنبه در نشست هماهنگی برگزاری مراسم بزرگداشت شهید بهنام حیدری اظهار داشت: در استان بوشهر ظرفیت‌ها و الگوهای ارزشمندی وجود دارد که قابلیت الگو شدن دارند و باید از الگوهای جدید بومی استفاده کنیم.

وی از مهمترین جهت‌گیری‌های سازمان تبلیغات اسلامی به ارائه جهت‌گیری‌ها و محتوای عمیق و اصیل، ارائه الگوهای موفق و همیاری و همکاری برای اجرای دقیق این الگوها اشاره کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر بیان کرد: معرفی الگوهای موفق در کارهای جهادی و کار تبلیغ دینی در استان بوشهر از جهت‌گیری‌های اداره کل تبلیغات اسلامی به شمار می‌آید که منطبق با رویکرد جدید سازمان در زمینه‌ی اقدام عملی برای تبلیغ معارف دین است.

وی ادامه داد: الگوسازی از نمونه‌هایی که رفتار و منش آن‌ها با سیره پیامبر و اهل بیت عصمت و طهارت در عرصه‌ی تحقق عملی آؤمان‌های دینی انطباق دارد، جزو رسالت‌های طبیعی سازمان است.

حجت الاسلام طاهری اضافه کرد: با اهتمامی که در مجموعه معاونت فرهنگی استان در جهت شناسایی و معرفی الگوها صورت گرفته، مقرر شد در معرفی شهید بزرگوار و مجاهد خستگی‌ناپذیر، «شهید حاج بهنام حیدری» عنایت ویژه شود و در گام اول، یادواره‌ی بزرگداشت این شهید بزرگوار برگزار شود و البته این آغاز راه، برای معرفی الگوهای جهادی است.

وی گفت: جمع‌آوری اسناد و مدارکی که می‌تواند به تولید یک مستند فاخر از دوران حیات پربار ایشان و سبک زندگی این شهید مجاهد منتهی بشود کار ارزشمندی است که باید در دستور کار همه ما قرار بگیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر اظهار داشت: صوت‌ها، فیلم‌ها، سخنرانی‌ها، مداحی‌ها و خاطرات زیبایی که از این شهید به جا مانده، گردآوری شده و امیدواریم بتوانیم در سال آینده تولید مستند ارزشمندی از این الگوی کار جهادی را در دستور کار داشته باشیم و چه بسا تولید محتوای لازم برای نگارش کتاب خاطرات ایشان هم فراهم شود.

حجت‌الاسلام طاهری تصریح کرد: امید است بتوانیم نمای خوبی از ایشان ارائه دهیم تا در آینده وقتی اسم حاج بهنام آورده می‌شود، همه جوانان و نوجوانان استان بوشهر ایشان را به عنوان یک الگوی موفق و قله قابل ارائه از یک زندگی ساده‌ی مؤمنانه، جهادی و ایفاگر نقشی منطبق با سیره اهل بیت (علیهم‌السلام) بشناسند و این همان خصلت‌هایی است که می‌توانیم از این جهات، شهید حیدری را شخصیتی قابل الگو شدن بدانیم.

حجت‌الاسلام محمد قادری سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر نیز به بیان ویژگی‌های این شهید والامقام و فعالیت‌های کم‌سابقه وی پرداخت و اظهار داشت: امیدواریم در راستای تبیین معارف اهل بیت (علیهم‌السلام) بتوانیم راهی برای اتصال قوی‌تر به وجود ذی جود حضرت امام حسین (علیه‌السلام) باز کنیم.

اخبار مرتبط

رئیس بنیاد مستضعفان: کار جهادی و مومنانه مأموریت جدی بنیاد علوی است

اجرای «مهرواره اوج» در گلستان

خانواده شهدا در پیامرسانی سیره و اهداف شهدا وظیفه سنگینی دارند

0 نظر

ارسال نظر

capcha