دنیای اسلام باید یکپارچه در حمایت از ملت فلسطین قیام کند

دنیای اسلام باید یکپارچه در حمایت از ملت فلسطین قیام کند

‌به گزارش سراج24، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی شامگاه چهارشنبه در تجمع ضد صهیونیستی مردم اراک با بیان اینکه فلسطین پاره تن امت اسلامی است، گفت: به پا خواستن ملت‌های آزادی خواه برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین نشان از اهمیت قدس شریف برای مسلمانان دارد.

وی ادامه داد: حضور معنادار ملت‌های آزادی خواه در حمایت از ملت مظلوم فلسطین نشان از هوشیاری و بیداری ملت‌ها در برابر جنایت‌های رژیم صهیونیستی است همچنین مسئله قدس شریف در اسلام از اهمیت بسیاری برخوردار است و حضرت امام (ره) با نامگذاری یک روز به نام روز قدس اهمیت این مسئله را تبیین کردند.

دنیای اسلام باید یکپارچه در حمایت از ملت فلسطین قیام کند

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: نهضت دفاع و حمایت از ملت مظلوم فلسطین به برکت انقلاب اسلامی و تفکر حضرت امام (ره) در گوشه به گوشه عالم راه اندازی شده و امروز علاوه بر ملت ایران همه ملت‌های آزادی خواه حمایت از قدس شریف و ملت مقاوم فلسطین را اعلام می‌کنند.

ملت ایران اعلام می‌کند تا نابودی رژیم منحوس صهیونیستی در کنار این ملت قهرمان خواهد ایستاد

دری نجف آبادی عنوان کرد: امروز ملت ایران در این تجمع‌ها و خروش‌های انقلابی اعلام می‌کند فلسطین تنها نیست و تا نابودی رژیم منحوس صهیونیستی در کنار این ملت قهرمان خواهد ایستاد و از آنها دفاع خواهد کرد.

وی با اشاره به سخنان امام راحل که اگر مسلمانان هرکدام یک سطل آب بریزند اسرائیل را آب می‌برد، گفت: آن دوران گذشت که اسرائیل هر جنایتی که می‌خواهد بکند و مسلمانان در خواب باشند، امروز کانون بیداری اسلامی، جمهوری اسلامی، حزب الله، انصار یمن، حشد الشعبی است که برای آزادی قدس شریف آمادگی لازم را دارند و همان طوری که در مقابله با کرونا همه آماده بودند و برای انتخابات همه به خط هستند برای حمایت از قدس شریف نیز همه آماده هستیم. باید برای مقابله با استکبار همه آمادگی داشته باشند و قطعاً خداوند کمک می‌کند و ملت فلسطین تنها نیست.

امام جمعه اراک عنوان کرد: در گذشته صهیونیست‌ها تنها مالک ۳ درصد از وسعت فلسطین بودند و در فاصله ۵۰ سال اخیر صندوق زمین تشکیل دادند و مقداری را خریداری کردند و مسلمانان را از خانه‌هایشان بیرون کردند و صحنه را به نفع صهیونیست‌ها و یهودیان چرخاندند.

وی با اشاره به اینکه سال ۱۳۲۷ که رژیم پهلوی، به صورت نیمه رسمی رژیم صهیونیستی را به رسمت شناخت، علما از جمله آیت الله بروجردی، امام راحل، آیت الله کاشانی، فداییان اسلام و … مخالفت خود را اعلام کردند چراکه خشت اول از ابتدا کج گذاشته شده بود، گفت: در جریان ۱۹۴۸، سازمان ملل اسرائیل و یهودیان را به رسمیت شناخت، اما این قوم از قبل آماده بودند و با همین به رسمیت شناخته شدن، انسان‌های بسیاری را کشتند و خانواده‌های مسلمان نیز خانه‌ها و زمین‌های خود را رها کرده و فرار کردند و از آن زمان تا امروز این حوادث ادامه داشته است.

رژیم صهیونیستی دستش در دستان آمریکا، آل سعود، محمدرضا پهلوی و غربی‌ها بود

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار کرد: گردان عزالدین قسام از سال ۱۹۳۶ تشکیل شد، اما او به خاطر یک اشتباه به شهادت رسید. پس از او مرحوم الحسینی به عنوان فقیه اهل سنت و عالم مجاهد، حدود ۲۰ سال فداکاری بسیاری کرد، اما کاری از پیش نبرد چراکه اسرائیل دستش در دست آمریکا، آل سعود، محمدرضا پهلوی و غربی‌ها بود به طوری در یک قلم در جنگ ۱۹۶۷، ۱۲۰ هزار تومان توسط رژیم پهلوی به اسرائیل کمک شد، حتی در جریان جنگ اکتبر که عرب‌ها نفت را تحریم کردند، رژیم طاغوت ۶۰ درصد نفت آنها را تأمین کرد و حتی در صدد کشیدن خط لوله برای اسرائیل بود، اما با انقلاب اسلامی سرنوشت همه چیز تغییر کرد.

آیت الله دری نجف آبادی با اشاره به اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، فلسطینیان به ۱۵ گروه مبارز تبدیل شده بودند که با هم و متحد نبودند و ایده‌های اعتقادی و اسلامی نداشتند و بیشتر ایده‌های ملی و ناسیونالیستی و مارکسیستی را دنبال می‌کردند، گفت: انقلاب اسلامی ورق را برگرداند و جریان عمیق دینی در فلسطین ایجاد شد و به برکت انقلاب، روز قدس و هدایت‌های امام راحل و فداکاری‌های حزب الله و سید حسن نصرالله و سردار سلیمانی مسیر مبارزه با رژیم تا بن دندان مسلح اسرائیل ۱۸۰ درجه تغییر کرد.

رژیم صهیونیستی در جنگ ۶ روزه چهار کشور را بلعید

وی اظهار کرد: در جنگ ۶ روزه، اسرائیل چهار کشور را بلعید، اما امروز مردم مظلوم فلسطین هنرمندانه عمل می‌کنند و به جای سنگ، با خمپاره و موشک و پهپاد با قدرت مقابل ارتش اسرائیل که خود را ششمین ارتش قدرتمند جهان می‌نامد می‌ایستد و این افتخار بزرگی برای اسلام، قرآن و ملت فلسطین است.

دری نجف آبادی اظهار کرد: بینی اسرائیل در جنگ ۳۳ روزه لبنان به خاک ذلت مالیده شد، در جنگ ۲۲ و ۸ روزه غزه به ذلت افتادند و برای اشغال غزه به خاری افتادند و موفق نبودند، در زمان شارون غزه را تقسیم کردند، اما کاری از پیش نبردند و امروز نیز به دنبال اشغال غزه ۳۶۰ کیلومتر مربعی هستند. اسرائیل تا بن دندان مسلح طی ۲۰ سال اخیر جرأت انجام عملیات زمینی نداشته و این حاصل قدرت ایمان، معنویت، ایدئولوژی، آرمان خواهی و جهاد اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در پایان هدف تجمع امروز مردم اراک را محکوم کردن جنایتکاری اسرائیل و حمایت از ملت فلسطین دانست و افزود: به دنبال اتفاقات اخیر علیه ملت فلسطین، تمام دنیا به غیر از دولت‌های مستکبر همچون امروز به پا خاستند، آمریکا چندین مرتبه در سال چندین میلیون دلار پول به جیب این دولت اشغالگر می‌ریزد تا بمب و موشک بر سر مردم بریزد و این ماهیت پلید آمریکا، استکبار و غرب است، دنیای اسلام باید یکپارچه در حمایت از ملت فلسطین قیام کنند.

اخبار مرتبط

قاتل زن ۴۱ ساله اراکی دستگیر شد

صنایع و وسایل نقلیه سهم بسیار بالایی در آلایندگی دارند

دولت انگلیس برپا کننده رژیم کودک کش صهیونیستی و حامی اصلی تروریسم است

0 نظر

ارسال نظر

capcha