هیئت‌های مذهبی در انتخابات بصیرت‌افزایی کنند

هیئت‌های مذهبی در انتخابات بصیرت‌افزایی کنند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمدرضا طاهری چهارشنبه در نشست شورای هیئت‌های مذهبی استان بوشهر اظهار داشت: هیئت‌های مذهبی و روحانیت مرجع اعتماد مردم هستند و جایگاه ویژه‌ای بین مردم دارند.

وی اقامه شعائر الهی را از مأموریت‌های هیئت‌های مذهبی دانست و بیان کرد: هیئت‌های مذهبی جایگاه و نقش مهمی در تقویت شعائر الهی و مبانی انقلاب اسلامی دارند و رقابت‌های ناسالم و خودنمایی عامل افول معنویت هیئت‌های مذهبی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر افزود: هیئت‌های مذهبی در این دوران تشخیص دادند باید در زمینه فعالیت‌های اجتماعی و کمک به محرومان و مستضعفان و آسیب‌دیدگان از کرونا در زمینه‌های مختلف کمک کنند و امروز هیئت‌های مذهبی سرافرازتر از دوران قبل از شروع کرونا هستند.

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات ادامه داد: هیئت‌های مذهبی باید با ارائه شاخص‌ها و ویژگی‌های انتخاب اصلح از کلام ائمه معصومین (علیهم‌السلام) و منظر رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی)، بصیرت سیاسی لازم را به مردم منتقل کنند.

هیئت‌های مذهبی در انتخابات بصیرت‌افزایی کنند

اجرای پویش مهرواره محله همدل

سرپرست معاونت فرهنگی، پژوهشی و آموزشی تبلیغات اسلامی استان بوشهر نیز اظهار داشت: سرمایه اصلی هیئت‌ها، اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم‌السلام) هستند که مردم را به این واسطه به میدان می‌کشند.

حجت‌الاسلام محمد قادری با اشاره به پویش مهرواره محله همدل گفت: به همت مساجد، هیئت‌های و گروه‌های جهادی اقدامات زیادی در حوزه فعالیت‌های اجتماعی در سطح استان انجام شده، ولی از این تعداد، فقط ۱۶۵ مسئله‌ی استانی در سامانه «مهرواره محله همدل» ثبت شده است.

نوشاد نوشادی رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان بوشهر و کشور نیز در این نشست در سخنانی به تشریح فعالیت‌های انجام شده هیئت‌های مذهبی استان پرداخت و ضمن تقدیر از فعالیت‌های هیئت‌های مذهبی در دوران کرونا، خواستار ایفای نقش مؤثرتر هیئت‌ها در عرصه‌های گوناگون اجتماعی شد.

گفتنی است، در این جلسه رؤسای شورای هیئت‌های مذهبی شهرستان‌های استان بوشهر به بیان مسائل و مشکلات و طرح دیدگاه‌های خود در زمینه نحوه‌ی ارتقا فعالیت هیئت‌های مذهبی پرداختند.

اخبار مرتبط

کشف انبار احتکار کالاهای اساسی در دشتستان

توضیحات معاون استاندار درباره شنیده شدن صدای ضدهوایی در بوشهر

توقیف یک شناور در آب‌های استان بوشهر

0 نظر

ارسال نظر

capcha