تجلیل از نویسندگان و کنشگران فرهنگی زن حوزه دفاع مقدس همزمان با سوم خرداد

 تجلیل از نویسندگان و کنشگران فرهنگی زن حوزه دفاع مقدس همزمان با سوم خرداد

به گزارش سراج24، «زهرا یعقوب نژاد» مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان در نشست کمیته زنان دفاع مقدس استان با اشاره به ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس سال ۹۹ در حوزه زنان، اظهار داشت: برنامه‌های کمیته زنان دفاع مقدس گیلان در هشت محور شامل دیدار و سرکشی، تقدیر و تجلیل، برپایی نمایشگاه، برگزاری جشنواره و همایش، برگزاری نشست بصیرتی، خدمات رفاهی، برگزاری مسابقه و اجرای پویش برگزار می‌شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان کمیته زنان دفاع مقدس را یکی از کمیته‌های برجسته ذیل شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان دانست و تصریح کرد: کنگره ملی و استانی تجلیل از زنان شهیده، جانباز و آزاده گیلانی دوران دفاع مقدس یکی از برنامه‌های شاخص کمیته زنان دفاع مقدس بود که برای نخستین بار در استان برگزار شد.

وی با اشاره به برگزاری نشست استاندار و نماینده، ولی فقیه در استان با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران به ویژه مادران، همسران و دختران شاهد، افزود: تجلیل از ۴۰ بانوی پیشکسوت دوران دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های شاخص استان گیلان در چهلمین سالگرد دفاع مقدس بود.

یعقوب نژاد از برقراری بیش از ۱۵۰ تماس تلفنی با مادران و همسران شهدا به واسطه شرایط کرونایی خبر داد و متذکر شد: سال گذشته بالغ بر ۲۰۰ برنامه گرامیداشت دفاع مقدس در حوزه زنان و خانواده برگزار کردیم که از جمله آن می‌توان به برپایی نمایشگاه عکس زنان در دوران دفاع مقدس و رونمایی از کتاب با محوریت زنان رزمنده و برگزاری نمایشگاه مجازی عکس دفاع مقدس اشاره کرد.

وی حماسه سوم خرداد را یکی از مهمترین و بزرگترین عملیات‌های نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی علیه دشمن بعثی دانست و خاطرنشان کرد: با وجود فاصله بسیار زیاد گیلان از خوزستان، بیش از ۲۵۰ شهید در عملیات بیت المقدس تقدیم میهن اسلامی شد و شهید «سید احمد سادات کیایی» اهل چاف لنگرود با ۱۳ سال سن، کوچک‌ترین شهید این عملیات است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان شهیدان دانا، ناصحی، حق وردیان و احمدیان را از فرماندهان شاخص گیلانی در عملیات آزادسازی خرمشهر دانست و تاکید کرد: دفاع مقدس معارف متعالی را به جامعه اسلامی ما تزریق کرد و جوانان و نوجوانان با عشق و ارادات نسبت به اسلام و انقلاب در میدان حضور داشتند و با روحیه و ایمان و ابتکار خود دشمن را بیرون راندند.

وی با تاکید بر لزوم مشارکت دستگاه‌ها همانند سال‌های گذشته در ویژه برنامه‌های شاخص سوم خرداد در استان، تصریح کرد: کلیه برنامه‌ها با محور تجلیل از ۲۵۰ شهید، ۷۰ جانباز و هزار رزمنده گیلانی عملیات آزادسازی خرمشهر باشد.

یعقوب نژاد از برگزاری ویژه برنامه تجلیل از نویسندگان و کنشگران فرهنگی زن حوزه دفاع مقدس همزمان با سوم خرداد خبر داد و افزود: پیاده روی، تجدید میثاق با آرمان‌های شهدای عملیات بیت المقدس، تجلیل از جانبازان عملیات آزادسازی خرمشهر، برگزاری مسابقه نقاشی برای کودکان، برپایی نمایشگاه عکس در فضای مجازی و فضاسازی محیطی از دیگر برنامه هاست.

وی با اشاره به برپایی نشست‌های بصیرتی در راستای انتخابات ۲۸ خرداد، متذکر شد: باید از فرصت ایام پیروزی خرمشهر برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات استفاده کنیم.

«سمیه اقدامی» مسئول امور زنان اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان نیز در این نشست با اشاره به برگزاری نخستین جلسه کمیته زنان دفاع مقدس استان در سال جدید، اظهار داشت: با توجه به شرایط بهداشتی حاکم بر کشور و استان، برقراری تماس تلفنی با مادران و همسران شهدا و دلجویی از آنان یکی از برنامه‌های شاخص کمیته زنان دفاع مقدس استان در طول سال است.

مسئول امور زنان اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان از اجرای طرح «معینه» ویژه خدمت رسانی به خانواده‌های شهدا خبر داد و تصریح کرد: در راستای این طرح اقدام به رفت و روب خانه و محل زندگی خانواده‌های شاهد ناتوان در انجام امور کردیم.

وی  با بیان اینکه همایش «آیه‌های ایثار» یکی از برنامه‌های شاخص استان است، خاطرنشان کرد: هدف ار برگزاری این همایش سالانه معرفی سبک زندگی مادران و همسران و فرزندان شهدا در نبود شهیدانشان است تا الگوبرداری برای جامعه در مسائل و مشکلات روز انجام شود.

اقدامی خروجی همایش «آیه‌های ایثار» را چاپ کتاب و تولید کتاب صوتی دانست و افزود: همزمان با ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و هفته بزرگداشت مقام زن و مادر نیز همایش ملی «اسوه‌های صبر و مقاومت» را برگزار کردیم.

وی با تاکید بر لزوم خاطره گویی و روایتگری مادران و همسران شهدا در مناسبت‌های دفاع مقدس، متذکر شد: این روایتگری‌ها به صورت کتاب صوتی در فضای مجازی منتشر می‌شود.

مسئول امور زنان اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان، با بیان اینکه گیلان با وجود فاصله هزار کیلومتری از جبهه‌ها هزار رزمنده، بیش از ۲۵۰ شهید و ۷۰ جانباز عملیات بیت المقدس دارد، خاطرنشان کرد: امروز وظیفه داریم قدردان شهدا و صبر و مقاومت خانواده‌های آنان باشیم و از وصیت نامه‌های شهدا به عنوان چراغ راه در مسیر انقلاب و ولایت مداری استفاده کنیم.

اخبار مرتبط

ضرورت احیا و ترویج سنت حسنه اطعام غدیر در میان مردم

پویش «نشر خوبی‌ها» و «مهریه فاطمی» برگزار می‌شود

رئیسی: گیلان از معطل بودن ظرفیت صنعت رنج می‌برد

0 نظر

ارسال نظر

capcha