وضعیت کنونی جامعه برازنده جامعه دینی نیست

وضعیت کنونی جامعه برازنده جامعه دینی نیست

به گزارش سراج24، آیت الله رسول فلاحتی عصر سه شنبه در همایش «مردم، دادستان مردم» با اشاره به اینکه در شورایی فرهنگ عمومی هم افرادی داریم که عفاف و حجاب را باور ندارند، اظهار کرد: متأسفانه وضعیت بسیاری از مسئولان وزارت ارشاد در قالب عفاف و حجاب گنجانده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه از وضعیت صدا و سیما نیز گلایه داریم، افزود: نباید برای در اجرای به امر به معروف و نهی از منکر برای رفع تکلیف تنها به تذکر بسنده شود.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه وضع کنونی برازنده جامعه دینی نیست، گفت: درباره سگ گردانی و بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی بارها تذکر داده شده است به تازگی نیز دستگاه قضا در این زمینه پیشنهادی بیان کرده و اقدامات خوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه خداوند علاوه عقل و اراده به انسان‌ها برای هدایت آنها پیامبران و امامان را فرستاده تا دین خدا را برای مردم بیان کنند، اضافه کرد: امروز متأسفانه بسیاری از جوانان ما با مسائل دینی آشنا نیستند و دشمن نیز از فضای مجازی برای تغییر باورهای دینی آنها برنامه ریزی کرده است.

امام جمعه رشت با تأکید بر ورود جدی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در زمینه مسئله حجاب، تصریح کرد: مبارزه با فساد و اختلاس نیز باید در اولویت باشد.

وی با بیان اینکه در دوره پنجم شورای های شهر و روستا، شوراهای شهر به جای رفع مشکل بلای جان مردم شده اند، اضافه کرد: برخی قوانین شوراها منطبق بر دین نیست و ما هنوز در شهرداری قوانین سال دهه ۴۰ را اجرا می‌کنیم.

آیت الله فلاحتی با اشاره به بروز برخی بی اخلاقی‌ها در سطح شهر، افزود: متأسفانه شاهد هستیم عده‌ای به صورت علنی بی عفتی می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه در امر به معروف و نهی از منکر از هر گونه درگیری باید اجتناب کرد، ادامه داد: آمران به معروف و ناهیان از منکر باید موضوع عفاف و حجاب را در سطح جامعه جدی بگیرند این یک مطالبه عمومی به ویژه از سوی خانواده‌های شهدا است.

اخبار مرتبط

ضرورت احیا و ترویج سنت حسنه اطعام غدیر در میان مردم

حریم رضوی مرکز ثقل ایران است

نشست هم اندیشی عفاف و حجاب در ستاد امر به معروف برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha