حماسه آزادسازی خرمشهر سبب یأس و ناامیدی دشمنان شد

 حماسه آزادسازی خرمشهر سبب یأس و ناامیدی دشمنان شد

به گزارش سراج24، «امیرعباس آسمند» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد در نشست ستاد بزرگداشت حماسه سوم خرداد استان، با تاکید بر اهمیت بازخوانی این حماسه بزرگ، اظهار داشت: سوم خرداد یادآور رشادت‌ها، دلاورمردی‌ها و پایداری‌های فرزندان این سرزمین در دفاع از تمامیت ارضی کشور و آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه در سوم خرداد سال ۱۳۶۱ توانستیم بخش بزرگی از خاک کشورمان را آزاد کنیم، افزود: این حماسه بزرگ سبب یأس و ناامیدی دشمنان شد؛ زیرا رزمندگان ما توانستند علی‌رغم تحریم تسلیحاتی، با پشتیبانی مردم رشادت‌های بی‌نظیری را رقم زده و ضربه بزرگی به دشمن وارد کنند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد به اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» اشاره داشت و متذکر شد: این عملیات علاوه بر آزادسازی خرمشهر، نتایج مهم دیگری هم داشت؛ از جمله این‌که اهواز و دیگر شهر‌های خوزستان را از تیررس توپخانه دشمن خارج کرد، بخش زیادی از تجهیزات نظامی عراق منهدم شد و رژیم بعث عراق از نظر نیروی انسانی تلفات سنگینی داد.

آسمند وحدت مردم و نیرو‌های مسلح و رهبری‌های داهیانه امام خمینی (ره) و فرماندهان عملیات آزادسازی خرمشهر را از مهم‌ترین علل پیروی رزمندگان اسلام در این عملیات عنوان کرد.

وی ابراز کرد: ما وظیفه داریم سالروز این حماسه بزرگ را گرامی داشته و با تبیین این حماسه، مانع از فراموشی رشادت‌های رزمندگان‌مان و دستاورد‌های بزرگ فتح خرمشهر شویم؛ بنابراین باید هم در راستای نشر سبک و سیره زندگی رزمندگان‌مان در دوران دفاع مقدس و هم بازخوانی عملیات آزادسازی خرمشهر تلاش کنیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد بر لزوم فضاسازی شهر‌های استان متناسب با سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر تاکید و عنوان کرد: لازم است فرمانداران با حمایت و پشتیبانی سپاه نواحی، برنامه‌های گرامیداشت سالروز این حماسه بزرگ را در شهرستان‌ها اجرا کنند.

آسمند با تأکید بر برگزاری نمایشگاه‌هایی به‌مناسبت سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر در فضای مجازی، خواستار همکاری ادارات، نهاد‌ها و سازمان‌های مختلف در برگزاری برنامه‌های گرامیداشت سالروز سوم خرداد شد.

اخبار مرتبط

مردم با وجود گلایه مندی حماسه آفریدند

بیانیه شورای افتاء اهل سنت کردستان به مناسبت حماسه ۲۸ خرداد

برنده واقعی انتخابات مردم حماسه ساز ایران هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha