قدردانی از افتخارآفرینان حماسه سوم خرداد در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر

 قدردانی از افتخارآفرینان حماسه سوم خرداد در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر

به گزارش سراج24، سردار سرتیپ دوم پاسدار «اصغر عباسقلی‌زاده» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی و دبیر ستاد گرامیداشت بزرگداشت سی و نهمین سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با موضوع گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر، اظهار داشت: باتوجه به اینکه در استانه سوم خرداد ماه، سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر قرار داریم، برنامه‌هایی تدارک دیده شده تا از سلحشوری، افتخار آفرینی و اقتدار شهدا و رزمندگان در عملیات آزادسازی خرمشهر تشکر و قدردانی کنیم.

وی ادامه داد: همانطور که می‌دانید جنگ تحمیلی با برنامه آمریکا و کشورهای اروپایی و توسط صدام ملعون علیه کشورمان رخ داد. کلیه کشورهای ابر قدرت‌های شرق و غرب و کشورهای حاشیه خلیج فارس در این جنگ علیه ایران، مشارکت کردند.

سردار عباسقلی‌زاده تصریح کرد: همه در روزهای نخست جنگ، تصور می‌کردند که تنها صدام به ایران حمله کرده است اما امام راحل فرمودند که آمریکا قصد نابودی ما را دارد، روز به روز قضایا و اتفاقات پشت پرده این جنگ تحمیلی نمایان شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی افزود: کلیه کارشناسان دنیا معتقد بودند که ایران توانایی آزادسازی خرمشهر را ندارد و صدام نیز به حدی مطمئن بود که گفته بود اگر ایران خرمشهر را آزاد کند، من کلید بصره را به این کشور می‌دهم.

وی با اشاره به رشادت‌های امیر دل‌‎ها سپهبد شهید علی صیاد شیرزای و رزمندگان دلاور ارتش، سپاه، بسیج و مردمی در آزادسازی خرمشهر و با بیان اینکه شهید «حسن باقری» طراح عملیات آزادسازی خرمشهر بود، ابراز داشت: چندین طرح برای عملیات آزادسازی خرمشهر مطرح بود که در نهایت طرح شهید باقری توسط فرماندهان نظامی مورد پذیرش واقع شد. باتوجه به حجم آتش رژیم بعثی و مشکلات ما در تهیه مهمات، نگرانی‌هایی برای پیروزی در عملیات وجود داشت.

عباسقلی‌زاده تاکید کرد: سردار «محسن رضایی» برای کسب تکلیف در خصوص عملیات آزادسازی خرمشهر به محضر حضرت امام خمینی (ره) مشرف شد که امام راحل فرموده بود که استخاره نیاز نبوده و برای انجام عملیات مصمم باشید و اگر می‌خواهید از پیروزی در عملیات مطمئن شوید، می‌توانید در قرارگاه عملیاتی به قرآن اقتدا کنید. پیام حضرت امام و اقتدا به قرآن کریم باعث افزایش روحیه رزمندگان شد که در نهایت خرمشهر آزاد شد.

دبیر ستاد گرامیداشت بزرگداشت سی و نهمین سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه ما در آستانه انتخابات ریاست جمهوری قرار داریم، ضرورت دارد در برنامه‌های پشی‌بینی شده برای سالروز آزادسازی خرمشهر، مشارکت حداکثری در انتخابات را هم تبلیغ کنیم.

اخبار مرتبط

منافقان شکست مرصاد را تحقیر تاریخی خود می‌دانند

جشن های عید غدیر به صورت باشکوه برگزار شود

شهید گمنام دفاع مقدس در یاسوج تشییع وخاکسپاری شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha