جبهه فلسطین، جبهه اسلام است

جبهه فلسطین، جبهه اسلام است

به گزارش سراج24، آیت الله سید احمد علم الهدی در مراسم اعلام انزجار حوزویان خراسان از جنایات استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی نسبت به فلسطین و افغانستان، از تعبیر قرآنی «مبارک» برای مسجدالاقصی گفت و با اشاره به آیه یک سوره اسراء، اظهار کرد: استفاده از عنوان «مبارک» برای حرم و سپس مسئله هدایت جهانیان در این آیه ذکر شده که به معنی آن است که مبارک بودن یک سرزمین مبدا و مقدمه هدایت می باشد.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه مسجدالحرام منشا هدایت جهانیان است زیرا نقطه شفاف توحیدی حضرت حق می باشد و جریان بعثت و ولادت امیرمومنان(ع) در آن اتفاق افتاده و در واقع ابزار هدایت جهانیان می باشد، ابراز کرد: خصوصیتی که خدا برای مسجد الاقصی بیان می‌کند، نیز همین ویژگی مبارک بودن را دارا، و مبارک بودن و قداست این مسجد در عرض مسجدالحرام است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه جنایات استکبار، نشان دهنده خصوصیت و ویژگی سرزمین فلسطین یعنی همان مبارک بودن است که مقدمه هدایت جهانیان می باشد، تصریح کرد: امروز جبهه فلسطین در برابر استکبار، جبهه اسلام در برابر دشمنان اسلام، قرآن و پیامبر اکرم(ص) است و هر مسلمانی باید در این عرصه شرکت کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: جنایت های امروز رژیم صهیونیستی باعث بی آبرویی آمریکا و اسرائیل در دنیا شده و نفرت جهانیان نسبت به آنان را بیشتر کرده است.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه حتی یهودیان نیز معتقدند که این حرکت ها، اسرائیل را از بین خواهد برد، اظهار کرد: اکنون، مهاجرت معکوس شکل گرفته است و آنان سرمایه های خود را به کشورهای غربی برمی‌گردانند.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه انگلیسی‌ها در شگردی ناپاک و شیطانی، سلطه سعودی به عنوان یک نظام تکفیری برای براندازی اسلام و از سوی دیگر اسرائیل در غرب آسیا را به وجود آوردند، تاکید کرد: بزرگترین جنایتی که استکبار و استعمار غرب نسبت به انسان‌ها و عمدتاً امت اسلامی انجام داد، تشکیل کشور صهیونیستی است و در واقع، مسئله تاسیس حاکمیت نظام سعودی در جزیرة العرب و اسرائیل در شامات، یکی است.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان به مسئله یهودی سازی مسجد الاقصی و قدس توسط صهیونیست ها پرداخت و از استقبال نکردن یهودیان جهان از شگرد شیطانی نتانیاهو گفت.

این مراسم با حضور علما، اساتید، فضلا و طلاب برادر و خواهر خراسان به دو صورت مجازی از طریق سامانه LMS2 و حضوری (با رعایت شیوه نامه های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا) به همت معاونت فرهنگی اجتماعی سیاسی حوزه علمیه خراسان در محل مدرسه علمیه عالی نواب برگزار شد.

اخبار مرتبط

مشکلات اقتصادی را حل کنیم، بسیاری از مشکلات دیگر حل می‌شود

آیت الله علم الهدی: امنیت مردم از تأمین معیشت ارزشمندتر است

آیت‌الله مصطفی علما: شهدا اسوه‌های تقوا و جهاد هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha