بیانیه مهم و انتخاباتی جامعه مدرسین:

راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی ‌شرکت گسترده پای صندوق‌های رأی است

راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی ‌شرکت گسترده پای صندوق‌های رأی است

به گزارش سراج24؛ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه شماره یک خود در مورد انتخابات 1400 علام کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد‌ظله العالی) می‌فرمایند «انتخابات تزریق خون تازه در کالبد نظام جمهوری اسلامی است، تجدید قوا و تجدید نیرو برای ملت است.» 1394/11/19 و در فرازی دیگر معظم له می‌فرمایند «انتخابات جلوه‌ای از حیات جامعه است، نماد حضور و مشارکت بانشاط مردمی است و به‌تعبیر حضرت امام (قدس سره) شرکت در انتخابات وظیفه الهی، ملی و انسانی است». (62/12/14). بنابراین انتخابات را باید مظهر خداباوری، مردم‌باوری و خودباوری دانست؛ بر این اساس تحقق اراده مردم در نظام را باید در بستر انتخابات جست‌وجو کرد.

این بیانیه می‌افزاید: انتخابات دارای دو نقش است؛ یک‌ نقش آن به تحقق آرمان‌های این نظام و انقلاب کمک می‌کند و نقش دیگر حربه دشمن را کند کرده و نظام را صیانت می‌بخشد. دشمنان مدام کید و توطئه می‌ورزند تا با ناامید ساختن مردم، انتخابات یا اصلاً برگزار نشود و یا به‌صورت کمرنگ تحقق یابد چرا که نتیجه آن نفی مردم‌سالاری در ایران اسلامی است.

این بیانیه تصریح می‌کند‌:بیش از 4 دهه از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد و مردم شریف کشور عزیزمان ایران با شرکت در انتخابات‌های مختلف نشان داده‌اند که با این حق اجتماعی خویش به‌خوبی آشنا هستند و وظیفه‌ای را که در قبال آن بر دوششان سنگینی می‌کند به‌خوبی ادا می‌‌کنند. جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، اوضاع کنونی جهان و منطقه را حساس ارزیابی کرده و براساس عمل به تکلیف شرعی خویش برنکات زیر تأکید می‌ورزد:

1 ـ راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی و تقابل با انواع تحریم‌ها، همبستگی و وحدت کلمه است که بهترین مصداق آن انتخابات و شرکت گسترده پای صندوق‌های رأی است. هر گونه گفتار و رفتاری که به وحدت جامعه لطمه زند و موجب تفرقه و پراکندگی در میان امت اسلامی شود تقبیح می‌شود و از همگان ـ انتخاب‌کنندگان و انتخاب‌شوندگان ـ می‌خواهیم تا با رعایت اخلاق اسلامی در انتخابات، شرایط استفاده بهینه از این فرصت مغتنم را برای میهن اسلامی فراهم آورند.

2 ـ از مسئولان محترم انتخابات می‌خواهیم با دقت هرچه بیشتر در رعایت حقوق حقه شهروندان نظام اسلامی، رشد و عظمت جمهوری اسلامی ایران را به جهان مخابره کنند و الگویی تمام‌‌عیار برای ملت‌های آزاده جهان به نمایش بگذارند.

3 ـ مسئله مهم دیگر ملاک‌های لازم در عرصه کارگزاری نظام اسلامی ـ اعم از ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری و شورای شهر و روستا ـ است. هر یک از عرصه‌های فوق شرایطی را می‌طلبد که اگر در هنگام برگزیدن مورد اهتمام قرار گیرند، باصلاحیت‌ترین دستگاه‌های اجرا و تقنین را رقم خواهند زد و ـ ان‌شاءالله ـ در بیانیه آتی به تشریح آن‌ها پرداخته خواهد شد.

اخبار مرتبط

تغییرات در مرزهای کشورهای همسایه و منطقه، خط قرمز ایران است

بیانیه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه درباره تغییر امام جمعه لواسان

امروز انسجام خوبی در سطح حاکمیت وجود دارد/بابت چنین رئیس قوه قضائیه‌ای باید به نظام تبریک گفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha