آیت‌الله بهجت حقیقتاً عالمی جامع بود

 آیت‌الله بهجت حقیقتاً عالمی جامع بود

به گزارش سراج24، آیت‌الله «رسول فلاحتی» نماینده ولی فقیه در استان گیلان، در دوازدهمین سالگرد ارتحال حضرت آیت‌الله «محمدتقی بهجت فومنی (ره)» با اشاره به ویژگی‌ها و خصایص منحصر به‌ فرد این فقیه عالی‌قدر، اظهار داشت: بسیاری از کشورهای دینی متأثر از عالمان دینی هستند و آیت‌الله بهجت با توجه به جایگاه علمی و معنوی که داشت، به‌عنوان فقیه عالی‌قدر  و عالم ربانی در تاریخ اسلام معرفی می‌شود.

وی با اشاره بر خصایص ویژه آیت‌الله بهجت (ره)، تصریح کرد: ایشان عالم ربانی وصفی است که انسان درباره آن کنکاش کرده و تاثیر عظیمی بر نسل معاصر گذاشته است؛ این  شأنیت و مقام، نشان از معرفت بالای آیت‌الله بهجت (ره) بوده است.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به سختی‌ها، تلاش‌ها و مجاهدت‌های عالمان دینی در رسیدن به جایگاه عظیم علمی و معنوی، تاکید کرد: عالمان دین در یک شب به جایگاه عظیم فقهی و معنوی دست پیدا نکرده و این جایگاه نتیجه محصول ۲ رسالت بزرگ فردی و اجتماعی آن‌هاست.

وی با تأکید بر اهمیت تهذیب نفس در نگاه اسلام، متذکر شد: از نگاه آیات و روایات کسی که بخواهد خود را پیشوای مردم قرار دهد، قبل از تعلیم و تربیت دیگران باید خود را تربیت کند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه عالمان دین خون دل خورده تا حرف دین را بشناسند و با زجر و مجاهدت توانستند دریای بی‌کران معارف شیعه را به جامعه بشری بگسترانند، خاطرنشان کرد:  ترک دلدادگی و عدم  عشق به دنیا، از ویژگی عالمان دینی است و عالمان ذره‌ای عشق به دنیا نداشته و غرق در بندگی خدا و راز و نیاز با یگانه معبود هستی هستند و خواهند بود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه بیان پاداش نیک و بیان جزای اعمال بد از ویژگی‌های اجتماعی عالم دینی است، افزود: مردم توسط فقها و عالمان دینی با احکام دین آشنا شده و مسیر سعادت را در پیش می‌گیرند‌.

وی با اشاره به ویژگی‌های فردی و اجتماعی آیت‌الله بهجت (ره)، متذکر شد: فقیه معاصر آیت‌الله بهجت (ره) حقیقتاً عالمی جامع بود که هم در رسالت اجتماعی خود و هم در عرصه علم و عرفان جامع بوده و به‌عنوان الگویی بزرگ برای نسل حاضر و آینده تاریخ معرفی شده است.

اخبار مرتبط

فعالیت‌های ماندگار انقلاب اسلامی باید به نسل‌های بعد منتقل شود

برگزاری مناسبت ها با رویکرد سلامت محور رسالت جدید شورای هماهنگی

ضرورت احیا و ترویج سنت حسنه اطعام غدیر در میان مردم

0 نظر

ارسال نظر

capcha