حمایت 11 هزار حامی از سه هزار فرزند محسنین در قزوین

حمایت 11 هزار حامی از سه هزار فرزند محسنین در قزوین

به گزارش سراج24 و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد، مهرعلی حق گویان مدیرکل کمیته امداد استان قزوین بیان کرد: طرح اکرام ایتام و محسنین به منظور حمایت مادی و معنوی حامیان نیکوکار ازفرزندان تحت حمایت این نهاد اجرا می شود.

وی ادامه داد: طرح اکرام ایتام ویژه فرزندانی است که از نعمت پدر و یا پدر و مادر محروم هستند ولی در طرح محسنین فرزندان از نعمت پدر بهره مند هستند ولی پدر به واسطه بیماری صعب العلاج و یا مسائل بغرنج توانایی اداره زندگی را نداشته و حتی نگهداری پدر هزینه هایی را متوجه خانواده کرده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: در برخی از خانواده های تحت حمایت طرح محسنین، فرزندان وضعیت نامناسب تری نسبت به خانواده های ایتام دارند چراکه هزینه های زندگی به واسطه بیماری پدر مشکلات را افزایش داده است.

وی افزود: در حال حاضر سه هزار و 422 فرزند محسنین در استان قزوین تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند که از این تعداد هزار و 838 نفر دختر و مابقی پسر هستند.

حق گویان عنوان کرد: بیشترین تعداد فرزندان محسنین در قزوین با هزار و چهار نفر و کمترین تعداد در ضیاءآباد با 24 نفر است.

وی تصریح کرد: مجموع کمک های مردمی در طرح اکرام ایتام طی سال 1399 بیش از 12 میلیارد و 612 میلیون تومان بوده است که از این رقم بیش از هشت میلیارد و 787 میلیون تومان نقدی و مابقی غیرنقدی بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اظهارکرد: بیشترین تعداد فرزندان محسنین در قزوین، البرز و اقبالیه به ترتیب هزار و هفت، 606 و 299 نفر است.

وی گفت: برای حمایت از این فرزندان، 11 هزار و 19 حامی با این نهاد همکاری دارند که از این تعداد بیشترین حامیان در قزوین، البرز و اقبالیه به ترتیب چهار هزار و 193، هزار و 220 و 671 نفر ثبت شده است.

حق گویان تأکیدکرد: متوسط سرانه کمک دریافتی فرزندان محسنین از سوی حامیان بیش از 302 هزار تومان در استان است که بیشترین میزان سرانه کمک در الموت شرقی با میانگین بیش از 656 هزار تومان است.

وی یادآورشد: متوسط کمک حامیان در استان بیش از 95 هزار تومان است که بیشترین میزان سرانه کمک حامیان در خرمدشت 322 هزار تومان است.

اخبار مرتبط

توزیع ۲۱۷ هزار پُرس غذا در بین نیازمندان به مناسبت عید غدیر

اجرای طرح «سلام همسایه» در ۱۵ محله استان قزوین

برنامه سروش آسمانی برگ زرینی در کارنامه صدا و سیمای استان قزوین

0 نظر

ارسال نظر

capcha